Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowy Steam Deck co minutę. Wydarzenie dla widzów Game Awards

Prezenty od Valve.

Aby uczcić imprezę The Game Awards, Valve zamierza podczas transmisji na żywo co minutę rozdać jednego Steam Decka w wersji 512 GB.

Aby wziąć udział w rozdawnictwie, w odpowiednim czasie należy po prostu zalogować się i oglądać wręczenie nagród na Steamie - na specjalnie przygotowanej stronie lub na SteamTV. Kto wie, może firma chce pobić rekord liczby użytkowników, ustalony całkiem niedawno na 31 milionów jednocześnie.

Nasze konto musi być „czyste” (bez banów, blokad i tak dalej), a także musi posiadać co najmniej jeden zakup w okresie od 14 listopada ubiegłego roku do 14 listopada obecnego roku. „Przystąpienie do konkursu musi być wykonane w dobrej wierze, co Valve określi we własnym zakresie” - dodano na końcu. Brzmi groźnie, lecz to zapewne ochrona przed botami wszelkiego rodzaju.

Wszystkie zarejestrowane osoby otrzymają animowaną naklejkę cyfrową Steam Pal. „9 grudnia, po rozpoczęciu transmisji The Game Awards, będziemy co minutę wyłaniać losowo pseudonim osoby z puli zarejestrowanych uczestników oglądających pokaz na Steam” - napisano.

Ile to Steam Decków? Wręczenie nagród Geoffa Keighleya nigdy nie należało do krótkich, więc nie będzie niespodzianką, jeśli liczba dotrze w okolice 150 (a więc niecałe trzy godziny). Gala powróci do Microsoft Theater w Los Angeles i będzie transmitowana na żywo także na kilku innych platformach streamingowych. Start w nocy z 8 na 9 grudnia, o godzinie 01:30 polskiego czasu, już w piątek po północy.

Jak zawsze, możemy spodziewać się licznych reklam i trailerów oraz wymówki w postaci wręczania nagród w przeróżnych kategoriach. W tym roku lista poszerzyła się o nagrodę za najlepszą adaptację.

Read this next