Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

King Dedede z serii Kirby kolejną postacią w Super Smash Bros. 3DS i Wii U

Niebieski pingwin wkracza do akcji.

King Dedede powróci do serii Super Smash Bros., jako jedna z postaci dostępnych w najnowszej odsłonie na konsolach Nintendo 3DS i Wii U.

Niebieski pingwin wyposażony w wielki młot debiutował w 1992 roku w Kirby's Dream Land, a jego obecność w nowym tytule potwierdzono w nocy na stronie SmashBros.com.

Szef serii Smash Bros., Masahiro Sakurai po raz pierwszy skorzystał z usług króla Dedede w Super Smash Bros. Brawl na Wii w 2008 roku. Sakurai w przeszłości odpowiedzialny był za produkcje z serii Kirby, stąd zapewne sentyment do tego antagonisty.

Dedede to już 21 potwierdzona postać w Super Smash Bros. 3DS/Wii U, które powinno zadebiutować jeszcze w tym roku. Ostanio pisaliśmy o dodaniu księżniczki Zeldy do listy dostępnych bohaterów.

Seria Super Smash Bros. to pojedynki bohaterów z najsłynniejszych gier Nintendo. Maksymalnie cztery postacie wkraczają na przygotowane areny i walczą z wykorzystaniem umiejętności specjalnych i standardowych ciosów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze