Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery Pokémon i Smash Bros. korzystnie wpłynęły na wyniki Nintendo

Ale sprzęt nadal radzi sobie gorzej.

Najnowsze wyniki finansowe Nintendo ujawniają, że japońska korporacja zanotowała spokojny okres świąteczny, gdzie liderami sprzedaży były tytuły pokroju Pokémon i Smash Bros. Zainteresowanie konsolami jest jednak nadal niskie.

Porównanie do Wii i DS wypada tak, jak widać

Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire to łącznie 9,35 milionów sprzedanych egzemplarzy, a Super Smash Bros. 3DS osiągnęło poziom 6,19 mln.

Na Wii U sprzedano 3,39 mln Super Smash Bros. Nadal świetnie radzi sobie Mario Kart 8, notując 4,77 mln.

Nintendo zapewnia, że nowe modele New 3DS i New 3DS XL mogą pochwalić się „dobrym startem” w Japonii, ale w Europie i USA (gdzie nie wydano jeszcze tych konsol) sprzedaż znacząco zmalała w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W okresie od kwietnia do końca grudnia znaleziono chętnych na 7,08 mln sztuk 3DS. W analogicznym okresie 2013 roku było to 11,65 mln.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Obniżkę można po części wytłumaczyć oczekiwaniem graczy na Zachodzie na nowe modele. Możliwe jednak, że rynek jest już po prostu nasycony.

W tym samym okresie sprzedano 3,03 mln egzemplarzy Wii U - nieznaczny wzrost w porównaniu z 2,41 mln rok wcześniej. Udało się za to przekroczyć łączny poziom 9 mln od premiery.

Nintendo ma teraz trzy miesiące na zrealizowanie rocznych założeń na poziomie 3,6 mln. Zadanie może być trudne, ponieważ czekają nas tylko premiery Kirby and the Rainbow Curse oraz Mario Party 10.

Korporacja zmniejszyła prognozę finansową na cały rok fiskalny, ale nadal spodziewa się zysków - po raz pierwszy od trzech lat.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze