Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: wystartowała zbiórka na Camelot Unchained, postapokaliptyczne MMO

Głównym projektantem gry jest Mark Jacobs, były założyciel i szef Mythic Entertainment.

Niezależne studio City State Entertainment rozpoczęło kampanię w serwisie Kickstarter. Planuje zebrać 2 mln dol. na produkcję nowej gry MMO - Camelot Unchained.

Akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie, a elementem wyróżniającym produkcję jest rezygnacja z klasycznych rozgrywek typu PvP (Player vs Player - gracz kontra gracz) czy PvE (Player vs Environment - gracz kontra środowisko). Unchained stawia na RvR, czyli walkę pomiędzy poszczególnymi krainami. Ważną rolę odegra także tworzenie własnych przedmiotów i budowa siedziby gracza.

Trzy dostępne w grze frakcje - Vikingowie, Arturianie i Tuatha Dé Danann - dysponują różnymi klasami postaci i ścierają się w potyczkach, określanych jako „walka TriRealm”. Wszyscy gracze znajdują się na jednym serwerze.

Głównym projektantem gry jest Mark Jacobs, były założyciel i szef Mythic Entertainment. Pracował już przy kilku grach MMO, w tym Dark Age of Camelot i Warhammer Online: Age of Reckoning.

Camelot Unchained ukaże się w 2015 roku, wyłącznie na PC. W nieco ponad 24 godziny od rozpoczęcia akcji udało się zebrać 550 tys. dol. Najniższa wpłata, za którą otrzymamy kopię gry, wynosi 25 dol. (ok. 82 zł). Warto zauważyć, że po premierze twórcy przewidują wprowadzanie płatnych subskrypcji. Koszt abonamentu będzie zależał od zaangażowania gracza.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze