Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kampania Ghosts 'n Goblins usunięta z Kickstartera z powodu braku licencji

Capcom nie udzielił zgody na produkcję.

Zbiórka pieniędzy na odświeżoną wersję Ghosts 'n Goblins została usunięta z Kickstartera, ponieważ właściciel praw do klasycznej produkcji - Capcom - nie wyraził zgody na prace nad grą.

Niezależne Phantasm Studios rozpoczęło kampanię pod koniec października i obiecywało, że wyda nową wersję gry nawet bez pozwolenia Capcomu - informuje serwis NintendoLife.

Twórcy wpadli na sprytny plan: jeśli rozmowy z wydawcą zakończą się niepowodzeniem, zmieniony zostanie tylko tytuł.

„W 1980 roku Shigeru Miyamoto i Nintendo stworzyli grę z Popeyem, choć nie mogli pozyskać praw od King Features” - wyjaśniali twórcy. „Przekształcili Popeye'a w Mario, Bluto w Doney Konga, a Olive Oyl w Księżniczkę. Tak narodziło się Donkey Kong.”

„Jeśli nie uda nam się zabezpieczyć licencji, zmienimy imię King Arthur oraz tytuł gry, ale nic więcej. Na całe szczęście wilkołaki, demony, szkielety, śmierć z kosą, duchy, gobliny i inne nie są zastrzeżone. Zmiany będą minimalne i proste, a plan wydawniczy pozostanie taki sam.”

Plan jednak nie wypalił, co podsumowuje strona z informacją o usunięciu kampanii. „Ghosts 'N Goblins - Demon World (Anulowane) jest przedmiotem sporu o własność intelektualną i jest obecnie niedostępne” - czytamy w opisie.

Gra miała ostatecznie ukazać się w Nintendo eShopie, PlayStation Network i Xbox Live Arcade. Phantasm Studio nie zabrało jeszcze głosu w sprawie usunięcia projektu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze