Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier na Steamie ma datę premiery

Nadciąga polska strategia.

Manor Lords, strategia od samotnego polskiego dewelopera ze studia Slavic Magic, ukaże się 26 kwietnia przyszłego roku na PC. Dobre wieści ujawniono wczoraj na imprezie Microsoftu.

Wydarzenie jest niebagatelne, ponieważ mówimy o drugiej najbardziej oczekiwanej produkcji na Steamie, jeśli mowa o liczbie użytkowników posiadających tytuł na listach życzeń. Jeszcze wczoraj gra zajmowała trzecią lokatę, ale - jak widać - ogłoszenie przełożyło się na awans i teraz wyżej jest już tylko Hades 2. Wyprzedzono Frostpunk 2 - inną strategię z Polski.

Pokaz na prezentacji Microsoftu nie jest przypadkiem. Tytuł ukaże się bowiem w Game Passie na PC, a na dalszą przyszłość szykowana jest także odsłona Xbox Series X/S.

W temacie daty premiery Manor Lords można zapewne mówić o pewnej weryfikacji planów, ponieważ w naszym serwisie można znaleźć wiadomości, które zapowiadały premierę jeszcze w 2020 roku. Rozgrywka łączy elementy typowego przedstawiciela gatunków city-builderów z imponującymi potyczkami wojów w czasie rzeczywistym.

Mechanikę budowania wzorowano na rozwoju prawdziwych średniowiecznych wsi i miast. Gracz ma pełną wolność w stawianiu i obracaniu budynków, ponieważ brakuje typowej dla gatunku siatki. Powstają w ten sposób naturalne, „organiczne” osiedla. Jako inspiracje służyła „sztuka i architektura Frankonii z końca XIV wieku” - czytamy na Steamie.

Mapę podzielono na kilka regionów, z unikalnymi dla danego miejsca surowcami i drzewkami rozwoju, „co zachęca do rozbudowy i zakładania wielu wyspecjalizowanych osad”. „Wydobywaj cenne rudy w swoich koloniach górniczych, podczas gdy wioski skupiające się na rolnictwie, hodowli i myślistwie będą dostarczać ziarna i mięsa potrzebnego do wyżywienia rosnącej populacji”.

Niekontrolowana ekspansja będzie miała bezpośredni wpływ na środowisko, jak wylesienie, pogarszający się stan gleby czy emigrację jeleni. Nadwyżki towarów sprzedamy kupcom, a za pieniądze wynajmiemy najemników i odblokujemy kolejne technologie.

Read this next