Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jedenaście minut akcji z BioMutant

Świat, walka i rzemiosło w post-apokaliptycznym uniwersum.

Serwis IGN zarejestrował kompletne demo gry BioMutant prezentowane na targach Gamescom. Efektem jest 11-minutowy materiał wideo ze spojrzeniem na najważniejsze elementy produkcji.

Akcję rozpoczynamy od przygotowania własnego bohatera. Zawsze wcielamy się w futrzanego mutanta, ale - jak się okazuje - to nie ogranicza liczby opcji i możemy na przykład postawić na własne malowanie. Trzeba przyznać, że grający tworzy wyjątkowo paskudną kombinację kolorów.

Skorzystamy z różnych środków transportu

Następnie otrzymujemy spojrzenie na system wyborów moralnych, określających charakter postaci, by szybko wkroczyć do walki z pierwszym przeciwnikiem. Jest strzelanie, turlanie, machanie mieczem, kontrowanie, combosy i ujęcia w zwolnionym tempie.

Gracz przedziera się przez kolejne post-apokaliptyczne lokacje, wspierany głosem narratora. Cały czas zbiera też punkty doświadczenia. Wkrótce znajduje opuszczony warsztat, czyli idealne miejsce na prezentację rzemiosła, za pomocą którego tworzymy nowe wyposażenie - o ile mamy odpowiedni składniki.

Dalej mamy proste zagadki logiczne z odbijającymi grzybami i zagrożeniem środowiskowym, pomoc koledze na wózku inwalidzkim, wspinanie po linie i spojrzenie na otwarty świat.

BioMutant zapowiada się więc na grę kompletną, ze wszystkimi najważniejszymi elementami na miejscu. Czyżby szykował się renesans segmentu „AA”?

Platformy docelowe dla gry niezależnego studia Experiment 101, złożonego po części z pracowników odpowiedzialnych w przeszłości za Just Cause, to PC, PS4 i Xbox One. Premiera w przyszłym roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze