Skip to main content

Jason z Piątku 13-go i Agent Smith z Matrixa to kolejni wojownicy dostępni w MultiVersus

Jest nowy zwiastun.

Studio Player First Games opublikowało premierowy zwiastun powracającej bijatyki MultiVersus. Oprócz szerokiej gamy dobrze znanych już postaci, na materiale pojawili się trzej kolejni wojownicy, którymi będziemy mogli zagrać morderczy Jason Voorhees z serii horrorów Piątek 13-go, równie groźny Agent Smith z uniwersum Matrix oraz Bananowy Strażnik z serialu Pora na Przygodę.

Sam film skupia się na starciach kolejnych postaci. Początkowo widzimy Finna i Velmę łączących siły przeciwko Królikowi Bugsowi, Stalowego Giganta oraz Marsjanina Marvina mierzących się z Jake’m u Stripe’m, a także Wonder Woman toczącą starcie z alternatywnymi wersjami samej siebie. Później jednak na ekranie pojawia się otwierający kolejne portale Rick Sanchez.

Podążając utworzonym przejściem, bohaterowie trafiają do pomieszczenia, gdzie na Żelaznym Tronie (z Gry o Tron) zasiada szalony Joker. „Zwykle pracuję samemu, ale dla was zrobię wyjątek” - mówi nemezis Batmana, po czym przyzywa do świata gry Jasona oraz Agenta Smitha. Na samym końcu pojawia się także trzecia nowa postać - Bananowy strażnik z serialu Pora na Przygodę.

To jednak nie koniec nowości, wprawne oczy internautów zauważyły, że przez cały trailer przewijają się charakterystyczne przedmioty, które być może zdradzają, jacy kolejni zawodnicy być może trafią do crossoverowej bijatyki. Wśród nich można było zauważyć:

  • Trójząb
  • Katanę
  • Miotłę
  • Pluszaka ośmiornicę
  • Okulary

Trójząb może oczywiście należeć do Aquamana, kolejnego ze znanych superbohaterów uniwersum DC Comics. Jako właściciela katany fani wskazują Samuraja Jacka z serialu animowanego o tym samym tytule, natomiast miotła może należeć do Harry’ego Pottera lub jednego z jego przyjaciół. W przypadku pluszowej ośmiornicy i okularów sprawa jest zdecydowanie prostsza: te są niemal identyczne z przedmiotami używanymi przez bohaterów bajek Atomówki oraz Laboratorium Dextera.

Premiera MultiVersus zaplanowana jest na 28 maja. Tytuł pojawi się na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC - na komputerach tytuł dostępny będzie poprzez sklepy Steam oraz Epic Games Store. Przypomnijmy, że gra zadebiutowała latem 2022 roku, jednak po bardzo udanym starcie nastąpił szybki spadek zainteresowania ze strony graczy. Wobec malejącej liczby użytkowników deweloperzy zdecydowali się zamknąć serwery tytułu, obiecując, że produkcja powróci w usprawnionej wersji.

Zobacz także