Skip to main content

Jak powstawał „John Wick 4”? Keanu Reeves w serii pytań i odpowiedzi

Widowisko będzie napakowane akcją.

W związku ze zbliżającą premierą „John Wick 4” twórcy opublikowali materiał z Keanu Reevesem, pokazujący kulisy powstawania widowiska. Aktor między innymi wyznał, że cieszy się z ponownej współpracy z Laurencem Fishburnem.

Artyści znają się od wielu lat. Fani z sentymentem wspominają ich wspólne występy chociażby w serii „Matrix”, gdzie wcielali się w legendarne postacie Neo i Morfeusza. Przypomnijmy, że „John Wick 4” będzie najdłuższym filmem serii z największą liczbą scen akcji. Wymagało to od Reevesa specjalnych przygotowań. Aktor przyznał, że musiał podszkolić się w takich sztukach walk jak judo czy jiu-jitsu, ale również nauczyć się obsługi nunczako.

Wielu będzie chciało dorwać Johna Wicka w najnowszej odsłonie seriiZobacz na YouTube

W opublikowanym materiale na kanale IGN twórcy pokazali też, w jaki sposób nakręcono sceny pościgów samochodowych, gdzie auta z aktorami w środku często wykonywały na dużej prędkości obroty o sto osiemdziesiąt stopni. Zapowiada się naprawdę dynamiczne widowisko.

Keanu Reeves szczerze wyznał, że był to najbardziej wymagający projekt filmowy w jego wieloletniej karierze. Obok aktora wystąpią takie gwiazdy jak Bill Skarsgård, Ian McShane, Lance Reddick, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins, Clancy Brown czy Donnie Yen. Premierę filmu „John Wick 4” zaplanowano na 24 marca.

Zobacz także