Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„John Wick 4” będzie bardzo długi. Wszystko przez sceny akcji

Najwięcej w historii serii.

Film akcji „John Wick 4” z Keanu Reevesem w roli głównej będzie najdłuższą odsłoną znanego cyklu. Potrwa dokładnie dwie godziny i czterdzieści dziewięć minut, wliczając w to napisy końcowe. Premierę w polskich kinach zaplanowano na 24 marca.

Czas trwania „czwórki” jest spowodowany przede wszystkim dużą liczbą dynamicznych scen akcji i widowiskowych pojedynków. Jak informuje portal Collider, twórcy dołożyli wszelkich starań, aby widz nie poczuł znużenia w trakcie seansu. Reeves ostatnio szczerze przyznał, że ten projekt wymagał od niego dużego poświęcenia.

- „John Wick 4” jest najtrudniejszym filmem, jaki w życiu zrobiłem - powiedział 58-letni artysta w trakcie wydarzenia CCXP 2022 w Brazylii. - Wiele osób idzie do kina na tego typu produkcje, aby czerpać rozrywkę ze spektakularnych sekwencji. Tym razem naprawdę wiele osób będzie chciało dorwać Wicka.

„John Wick 4” nagrywano między innymi w Nowym Jorku, Paryżu, Osace i BerlinieZobacz na YouTube

Przypomnijmy, że poprzednia część trwała trzydzieści osiem minut krócej. Dla porównania, na seans zeszłorocznego „Batmana” z Robertem Pattinsonem trzeba było przeznaczyć dwie godziny i pięćdziesiąt sześć minut, na produkcję Marvela „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” dwie godziny i czterdzieści jeden minut, a na najnowszy film Jamesa Camerona „Avatar: Istota wody” trzy godziny i dwanaście minut.

Obok Keanu Reevesa zagrają Bill Skarsgård, Ian McShane, Lance Reddick, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins, Clancy Brown czy Donnie Yen. Natomiast na fotelu reżyserskim zasiadł Chad Stahelski, związany z serią od pierwszej części. Wszystkie odsłony „Johna Wicka” zarobiły do tej pory ponad 585 milionów dolarów.

Read this next