Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Inspirowana Command & Conquer strategia Reconquest z datą premiery

Świat po III wojnie światowej.

Deweloperzy z niezależnego studia StormCube Games ujawnili dokładną datę premiery kolejnego projektu - strategii czasu rzeczywistego Reconquest. Produkcja ukaże się 16 grudnia na PC.

Akcja tytułu osadzona zostanie w fikcyjnym świecie, w którym właśnie zakończyła się III wojna światowa - konfliky, który doprowadził do wyniszczenia zagłady prawie całej ludzkości. Gracze postarają się przetrwać w nieprzyjaznym świecie.

Twórcy przygotowują kampanię fabularną, w której pokierujemy dwoma frakcjami - siłami miejskimi oraz klanem zrzeszającym osobników działających poza prawem.

Na każde stronnictwo przypadnie dziesięć misji, połączonych opowieścią przedstawioną w formie komiksu.

To jednak nie wszystko - twórcy przygotowują jeszcze dwa dodatkowe tryby zabawy. Pierwszym są potyczki, w których można stawić czoła maksymalnie trzem armiom dowodzonym przez sztuczną inteligencję na 8 mapach.

Drugim wariantem rozgrywki jest tak zwany trapped, który składać ma się z ośmiu zestawów zróżnicowanych wyzwań.

Twórcy Reconquest podkreślają, że podczas prac inspirowali się klasycznymi strategiami z lat 90. ubiegłego wieku - między innymi serią Command & Conquer oraz Dune 2. Deweloperzy starali się oprzeć zabawę na podobnych mechanizmach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze