Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Inspirowana Castlevanią, Diablo i Zeldą platformówka Chasm na Kickstarterze

Demo do pobrania na PC.

Kickstarter: wystartowała zbiórka pieniędzy na grę Chasm (wym. kaz-um) - niezależną produkcję studia Discord Games, łączącą elementy takich tytułów jak Castelvania, Diablo, Metroid czy Zelda.

Główną inspirację twórcy czerpią jednak z Castelvania: Symphony of the Night, wydanej w 1997 roku przygodowej gry akcji z elementami RPG, będącej jedną z najważniejszych odsłon popularnej serii Konami.

Autorzy określają grę Chasm jako platformowego action-RPG, zrealizowanego w stylu retro. Wcielamy się w żołnierza, który powracając do domu z długiej wojny, dociera do opuszczonego, górniczego miasteczka. Okazuje się, że mieszkańcy zniknęli po tym, jak wtargnęli do położonej nieopodal starożytnej świątyni. Zostajesz uwięziony w mieście przez nadprzyrodzone siły. Nie masz wyjścia. Musisz zwiedzić kopalnie pełne wrogów i bossów, by rozwinąć swoje umiejętności, a wszystko to w nadziei, że uda ci się powrócić do domu.

Chasm zostało zapowiedziane na PC, Maca i Linuksa, ale wersja konsolowa również nie jest wykluczona. Studio planuje zebrać na Kickstarterze 150 tys. dolarów. Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć projekt za 15 dol. (ok. 45 zł) otrzyma cyfrową kopię gry, natomiast za dodatkowe 10 dol. można uzyskać dostęp do wczesnej wersji beta. Premiera planowana jest na maj 2014 roku.

Twórcy udostępnili już krótką wersję demonstracyjną na PC. Tymczasem można także zagłosować na tytuł w Steam Greelight, dzięki czemu gra ma szansę trafić w przyszłości do sprzedaży na Steamie.

Zwiastun gry Chasm

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze