Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia - kiedy premiera w Polsce

Kiedy piąta część ukaże się w kinach.

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” to piąta część kultowej serii filmów o słynnym archeologu. Produkcja ta ma być zwieńczeniem i podsumowaniem przygód niemłodego już awanturnika. W tym miejscu dowiesz się, kiedy „Indiana Jones 5” pojawi się w polskich kinach.


Nieliczni mogli już zobaczyć najnowszą odsłonę przygód Indiany Jonesa, stąd obecność ocen krytyków w serwisach Metacritic, Rotten Tomatoes i Filmweb. Film po raz pierwszy pokazany został podczas Festiwalu Filmowego w Cannes 18 maja 2023 roku.

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” trafi do szerokiej dystrybucji kinowej 30 czerwca. Polska data premiery pokrywa się z tą amerykańską, lecz w niektórych krajach film będzie można obejrzeć już 28 i 29 czerwca.

W roli tytułowej powróci oczywiście Harrison Ford. Towarzyszyć mu będą Phoebe Waller-Bridge, Boyd Holbrook, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, a także Mads Mikkelsen w roli głównego antagonisty. Na stołku reżysera nie zasiadł tym razem Steven Spielberg, a James Mangold, odpowiedzialny za „Logana”, „Le Mans '66” oraz nadchodzący film ze świata Gwiezdnych Wojen. Spielberg zaś będzie pełnił rolę producenta wykonawczego.

„Artefakt przeznaczenia” to drugi już powrót Indiany Jonesa po latach. Poprzednim było średnio przyjęte „Królestwo Kryształowej Czaszki” z 2008 roku. Tym razem jednak, według zapowiedzi reżysera i głównego aktora, historia Indy'ego zostanie ostatecznie domknięta.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze