Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Indiana Jones 5” zachwycił Stevena Spielberga. „Myślałem, że tylko ja wiem, jak je robić”

Filmowiec docenił pracę kolegi.

Steven Spielberg zobaczył już film „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, czyli pierwszą część popularnego cyklu, której sam nie wyreżyserował. Filmowiec jest zachwycony widowiskiem i zażartował nawet, że nie spodziewał się tak dobrej kontynuacji serii.

- Miałem okazję obejrzeć tę produkcję dwa wieczory temu - powiedział Spielberg na wydarzeniu Times 100, cytowany przez portal Variety. - Bob Iger [prezes The Walt Disney Company - dop. red.] zorganizował pokaz dla pracowników Disneya. Ja też się tam pojawiłem, razem z reżyserem Jamesem Mangoldem. Wszystkim się podobało. To naprawdę bardzo dobry film o Indianie Jonesie. Jestem dumny z tego, co zrobił Jim.

- Kiedy zapaliły się światła, odwróciłem się do grupy i powiedziałem „Kurczę, myślałem, że tylko ja wiem, jak robić te filmy” - dodał filmowiec. Przypomnijmy, że Spielberg rozpoczął kasowy cykl w 1981 roku za sprawą obrazu „Poszukiwacze zaginionej Arki”.

Najnowszy „Indiana Jones” ma w teorii uhonorować wszelkie tradycje serii

Potem wspólnie z pomysłodawcą historii, Georgem Lucasem, nakręcili jeszcze trzy sequele - „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” w 1984 roku, „Indiana Jones i ostatnia krucjata” w 1989 roku i „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” w 2008 roku. „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” natomiast ma być ostatnią częścią serii.

Co więcej, Harrison Ford pożegna się z rolą popularnego archeologa, a na potrzeby sekwencji otwierającej widowisko blisko 81-letni aktor zostanie cyfrowo odmłodzony. „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” wkroczy do polskich kin już 30 czerwca tego roku.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze