Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy fragment „Indiana Jones 5” dostępny do obejrzenia. Czuć klimat serii

Harrison Ford w najlepszym wydaniu.

Wytwórnia Lucasfilm udostępniła kolejny fragment filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”. Na materiale widzimy, jak główny bohater - grany przez Harrisona Forda - musi szybko znaleźć wyjście z tajemniczej komnaty, w której został uwięziony wraz ze swoją przyjaciółką.

Spot jest dosyć krótki, ponieważ trwa około minuty. Trzeba jednak przyznać, że wystarczyło to, aby odczuć charakterystyczny, przygodowy klimat, z którego słynie cała seria o popularnym archeologu. Widzowie pozytywnie zareagowali na materiał, zwłaszcza że twórcy raczej niechętnie dzielą się jakimikolwiek fragmentami widowiska. Zauważmy, że nieco przycichła promocja produkcji od czasów jej oficjalnej premiery na festiwalu filmowym w Cannes w drugiej połowie maja.

Fani serii z utęsknieniem czekają na Indianę rozwiązującego kolejne zagadki

Wtedy to - żegnający się z cyklem - Harrison Ford otrzymał ponad pięciominutowe owacje na stojąco od francuskiej publiczności, a organizatorzy wydarzenia wręczyli mu nagrodę Złotej Palmy za całokształt twórczości. Krótko po pokazie w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje obrazu. Wynika z nich, że Ford był nie tylko najjaśniejszym punktem ceremonii, ale i całego filmu.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że produkcja pozostawia wiele do życzenia. W mediach branżowych przeważają krytyczne opinie. Według ekspertów, piąta cześć cyklu odstaje od poprzednich z powodu chociażby mało angażującej historii i braku jakiejkolwiek stawki. Przypomnijmy, że polska premiera widowiska „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” odbędzie się 30 czerwca.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze