Skip to main content

Indiana Jones 5 będzie ostatnim filmem Harrisona Forda w roli archeologa

Aktor potwierdza.

Harrison Ford potwierdził, że piąta część przygód Indiany Jonesa będzie jego ostatnim występem w tej roli. Gwiazdor podzielił się tą informacją podczas panelu Lucasfilm na wydarzeniu dla fanów Disneya.

- To wszystko! Więcej już nie będę się dla was przewracał - powiedział aktor, nawiązując do scen akcji w filmowej serii.

Całe wystąpienie Forda na panelu Lucasfilm było bardzo emocjonalne - aktor z trudem powstrzymywał wzruszenie. Jego zdaniem, nowy Indiana Jones „jest fantastyczny”, a jednym z powodów jest rewelacyjna rola Phoebe Waller-Bridge, która będzie mu partnerować na ekranie.

Jednocześnie jest to potwierdzenie wcześniejszych doniesień na ten temat, które wypłynęły od samego Johna Williamsa, który komponuje muzykę do filmu i również planuje przejść na emeryturę po zakończeniu produkcji.

Indiana Jones 5 ma trafić ekrany kin 30 czerwca 2023 roku. W fotelu reżysera zasiada James Mangold, a Steven Spielberg zajmuje się produkcją i podobno jest mocno zaangażowany w produkcję. Ostatni filmem z tej serii, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, ukazał się w 2008 roku.

Zobacz także