Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humorystyczna gra przygodowa Fire zadebiutuje 6 stycznia

Od twórców Deponii i Memorii.

Daedalic Entertainment ogłosiło, że gra przygodowa Fire zadebiutuje już 6 stycznia, na PC i Macach.

Nie zabraknie kolorów

Zamówienia przedpremierowe składać można na Steamie - cenę ustalono na 9 euro (ok. 38 zł). Na początek przyszłego roku planowany jest jeszcze debiut na iPadach, ale w tym przypadku nie podano konkretnej daty.

Akcja toczy się w czasach prehistorycznych, a gracz wciela się w sympatycznego neandertalczyka - Ungha. Zadaniem jest znalezienie nowego źródła ognia dla plemienia, a całą historię przejdziemy bez wypowiadania jednego słowa.

Spotkamy nie tylko mamuty, ale także dinozaury i nietoperze, a wszystko to w kolorowej i humorystycznej stylistyce. W poszukiwaniu ognia Ungh zwiedzi między innymi wnętrze wulkanu i dżunglę.

Mechanika rozgrywki to oczywiście „wskazywanie i klikanie”, jak na klasyczną przygodówkę przystało. Nasz bohater nie potrafi jednak mówić, a rozwiązanie zagadek i zastosowanie przedmiotów będziemy musieli wymyślić sami, bazując na reakcjach prowadzonej postaci.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze