Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West najwyraźniej trafi na PC

W wersji Complete Edition.

Wygląda na to, że wydanie Horizon Forbidden West w wersji Complete Edition będzie okazją, by zaoferować produkcję także na PC - tak przynajmniej twierdzi renomowany leaker.

„Billbil-kun” - o nim mowa - nie od dzisiaj słynie z wiarygodnych przecieków, ostatnio choćby na temat Quake 2 czy Immortals of Aveum, bazując najczęściej na danych ukrytych na oficjalnych serwerach producentów. Teraz informator ujawnił, że najnowsze przygody Aloy zmierzają na Steam oraz Epic Games Store.

Leaker nie był w stanie podać konkretnej daty, lecz - jak dodał - „na bazie zebranych wcześniej informacji” jego zdaniem premiera odbędzie się w najbliższej przyszłości, być może nawet w październiku.

Sam fakt istnienia Horizon Forbidden West Complete Edition nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez Sony, o wersji PC nie wspominając. Tytuł znaleziono niedawno na stronie agencji przyznającej kategorie wiekowe grom wydawanym w Singapurze, ale wyłącznie na PS5.

Do czasu usunięcia wpisu widniał nawet tekst, który nie zostawiał złudzeń na temat zawartości: „Horizon Forbidden West Complete Edition to kompilacja zawierająca oryginalną przygodę Horizon Forbidden West oraz rozszerzenie Horizon Forbidden West: Burning Shores” - napisano.

Pierwsza odsłona serii jest już dostępna na PC, więc ewentualne wydanie sequela nie byłoby szczególnie wielką niespodzianką. Byłoby za to kontynuacją polityki Sony, które obecnie znacznie chętniej inwestuje w konwersje na komputery osobiste. Forbidden West ukazało się w lutym 2022 roku, więc również okres wyłączności na konsolach PlayStation wydaje się odpowiednio długi.

Dzisiaj o godzinie 23:00 odbędzie się kolejna transmisja z cyklu PlayStation State of Play, lecz zapowiedzi zapewne nie należy się spodziewać właśnie na tym wydarzeniu. Japońska firma poinformowała już, że skupi się na produkcjach od zewnętrznych producentów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze