Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Infinite - misja Kontakty: Wykopaliska

Jak dotrzeć do wykopalisk.

Po pokonaniu wrogów w wieży w etapie Przywrócenie musisz dostać się na wykopaliska, odległe nieco od twojej obecnej lokacji. Najlepiej więc przenieść się do jednej ze zdobytych baz, żeby pobrać tam pojazd i w ten sposób dotrzeć do celu na północy.


Na tej stronie:


Jak dotrzeć na wykopaliska

Na początku problemem może wydawać się znalezienie przejazdu do drugiego obszaru, gdyż na mapie widać tylko przepaść oddzielającą części pierścienia. W jednym miejscu jest jednak most (1) - tyle że oznaczony dosyć niewyraźnie.

Na końcu mostu czekają przeciwnicy. Pokonaj ich, a jeśli chcesz, możesz na chwilę zabrać działko plazmowe (2), by szybciej rozprawić się z pozostałymi. Potem ruszaj na północ w stronę celu.

Po drodze na wykopaliska (3) radzimy przejąć dwie kolejne bazy wroga (A, B), by odblokować punkty szybkiej podróży. W każdym z tych punktów przejmowanie wygląda tak, jak za pierwszym razem - pokonaj wszystkich i aktywuj terminal bazy na lądowisku.

Gdy dotrzesz na miejsce, wykopaliska będą puste. Musisz podejść do tunelu (4) oznaczonego ikoną misji, by zaczęła się krótka scenka, po której nastąpi atak wrogów. Zobaczysz też nowe cele misji.


Wyłącz regulatory i wiertło

Po pokonaniu przeciwników musisz udać się do jednej z wind grawitacyjnych (5), by w budynku dotrzeć do wyłącznika (6) wiertła.

Okaże się jednak, że wyłącznik nie zadziała. Musisz wracać na teren wykopalisk i w dwóch miejscach wyłączyć regulatory (7). Gdy wyłączysz jeden, z ziemi wysunie się kolumna z dwoma zbiornikami (8), które musisz zniszczyć.

Oczywiście cały czas będą atakować cię wrogowie. Używaj skanera, by podświetlać pobliskie uzbrojenie i stacje uzupełniania amunicji. Pamiętaj też o używaniu linki, by wydostawać się z tarapatów czy szybko unikać obrażeń.


Pokonaj Bassusa

Gdy wyłączysz regulatory i zniszczysz chłodnicze pojemniki, możesz wracać do wyłącznika wiertła. Gdy to użyjesz, zaatakuje cię boss - Bassus. Dzierży on potężny, niebezpieczny młot. Musisz trzymać dystans - co jest trudne, bo walka toczy się w korytarzach i ciasnych pomieszczeniach.

Od razu po rozpoczęciu walki biegnij korytarzem w lewo, do samego końca - pomóż sobie linką, strzelając nią w podłogę, by poruszać się nieco szybciej. Na końcu, po prawej stronie, znajdziesz wyrzutnię rakiet (9).

Z tą bronią, pokonanie wroga będzie o wiele łatwiejsze. Wcześniej dobrze jest jednak zbić jego tarczę bronią energetyczną lub pojemnikami wybuchowymi.

Po starciu możesz wreszcie naprawdę wyłączyć wiertło, by zakończyć tę część etapu.

Następnie: Halo Infinite - misja Kontakty: Konserwatorium

Spis treści: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Halo Infinite - misja Blokada: Przywrócenie

O autorze
Komentarze