Skip to main content

Gry na PS5 otrzymają dema - Sony testuje funkcje Trials

Są jednak pewne „haczyki”.

  • Sony testuje dema gier na PS5 w UK
  • Kontrowersje wzbudza ograniczenie czasowe
  • Zegar zaczyna tykać już przy starcie pobierania

Sony wprowadziło na PlayStation 5 opcję pobierania darmowych wersji demonstracyjnych gier, pod nazwą Game Trials.

Funkcja jest jak na razie dostępna wyłącznie w Wielkiej Brytanii, zapewne w ramach testów. Obejmuje dwie pozycje: Death Stranding Director's Cut oraz Sackboy: A Big Adventure.

Aby skorzystać z nowości, należy przejść na stronę danego tytułu w PlayStation Store, po czym wybrać przycisk „Download Trial”.

Demo Death Stranding oferuje sześć godzin rozgrywki, podczas gdy Sackboy - pięć godzin. Z czasem związany jest pewien „haczyk”, ponieważ zegar zaczyna tykać już w momencie wciśnięcia przycisku „Download Trial” lub po dodaniu do biblioteki, jeśli korzystamy ze sklepu przez przeglądarkę.

To zapewne okaże się być dość kontrowersyjnym posunięciem, zwłaszcza w przypadku osób ze słabszym łączem internetowym - czas wygaśnie, zanim zdążymy pobrać tytuł. Być może ograniczenia ulegną zmianie w przyszłości.

„Drobnym drukiem” dopisano także, że jedno konto może aktywować jednocześnie jeden trial. Dostępne są tylko wersje PS5. Cała inicjatywa pozostanie uruchomiona do 28 października. Co stanie się po tym terminie - nie wiadomo.

Jeśli podczas dema nabędziemy DLC czy transakcje cyfrowe, z zawartości skorzystamy wyłącznie w pełnej wersji, jeśli i ją kupimy. Wszelkie postępy i odblokowane Trofea przeniesiemy za to bez przeszkód.

Użytkownicy już teraz oferują pewne obejście kontrowersyjnego ograniczenia czasowego: można założyć nowe konto i na nim pobrać dane, następnie wrócić na „główne” konto i raz jeszcze wcisnąć przycisk „Download Trial”. Pliki są już na konsoli, więc wykorzystamy pełne 5/6 godzin.

Zobacz także