Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding 2 powstaje dla Sony, nazwa kodowa to Ocean - nowe plotki

To nie będzie exclusive Microsoftu.

Hideo Kojima wciąż nie ujawnił, nad jaką grą aktualnie pracuje, ale najnowszy raport - z dość zaufanego źródła - wspomina o Death Stranding 2. Wbrew krążącym w sieci plotkom, gra powstaje podobno w ramach umowy z Sony, która po wydaniu tytułu może potencjalnie zostać rozwiązana.

Źródłem wieści jest przytaczany przez Insider Gaming użytkownik Dusk Golem, leaker dobrze znany fanom horrorów i nie tylko.

Death Stranding 2 jest w fazie rozwoju (i dla niektórych insiderów, aby wiedzieli w przyszłości, że nie gadam głupot: jego wewnętrzna nazwa kodowa to Ocean)”, napisał Dusk Golem na forum ResetEra. „Kojima od dawna ma umowę z Sony w tej sprawie. Aktualnie rozstrzyga się, czy Sony i Kojima Productions powinni odnowić swoje kontrakty po DS2”.

W ubiegłym roku pojawiły się pogłoski, że Hideo Kojima pracuje z Microsoftem nad grą na wyłączność Xbox, co niektórzy uznali za oznakę, że Death Stranding 2 nie będzie dostępne na PlayStation. Dusk Golem wyjaśnił również tę sprawę.

Umowa z Xboxem nigdy nie dotyczyła Death Stranding 2, ta plotka jest po prostu nieprawdziwa. Sony i Kojima Productions mają kontrakt na wiele gier, który wygasa po DS2 i obecnie obie strony decydują, czy kontynuować współpracę, czy zakończyć ją po DS2”.

Ku niezadowoleniu licznych fanów, Dusk Golem stwierdził, że nie będzie informował o żadnych aspektach związanych z rozgrywką czy fabułą.

Warto nadmienić, że powyższe informacje zdają się podważać wiarygodność niedawnych plotek, zgodnie z którymi na pewnym etapie negocjacji, Kojima zaproponował ekskluzywność Death Stranding 2 dla Google Stadii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Death Stranding

PS4, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze