Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gridiron Thunder - film z rozgrywki

„Kontrowersyjna” gra sportowa na Ouya.

Studio MogoTXT z San Fransciso opóźniło premierę kontrowersyjnego Gridiron Thunder na Ouya o dwa tygodnie. Opublikowano także nowy film z rozgrywki.

Gridiron Thunder ukaże się 30 września, a przesunięcie daty wynika z chęci „wykonania ostatecznych szlifów i dodania nowych opcji” - napisano we wiadomości na stronie Kickstartera.

Gra powstaje w ramach programu Free the Games Fund, organizowanego przez Ouya. Producent sprzętu obiecuje podwoić zebrane na Kickstarterze pieniądze, o ile uda się pozyskać co najmniej 50 tys. dol. W zamian twórcy gier wydadzą tytuł z okresem 6-miesięcznej ekskluzywności na konsoli z Androidem.

Gridiron Thunder zebrał ponad 170 tys. dol. od zaledwie 183 wspierających, co daje aż 934,48 dol. na użytkownika. Stąd właśnie kontrowersje - pojawiły się głosy, że wpłaty „sfabrykowano”, by zarobić na podwojeniu kwoty, oferowanym przez Ouya. Twórcy oczywiście zaprzeczyli, tłumacząc się zainteresowaniem ze strony bogatych osób ze świata sportu.

Również sam Kickstarter przeprowadził dokładne dochodzenie, ale nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości - informuje serwis Joystiq. Po okresie ekskluzywności gra ukaże się także na innym sprzęcie z Androidem oraz na iOS.

Przedstawiciele firmy Ouya nie odpowiedzieli jeszcze na kontrowersje wokół programu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze