Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Xboksa jeszcze poczekają na Ark: Survival Ascended. Jest kolejne opóźnienie

Nie zagramy w tym tygodniu.

Klątwa Ark: Survival Ascended trwa w najlepsze. Deweloperzy potwierdzili, że tytuł nie ukaże się na Xboksach w tym tygodniu, jak zapewniano całkiem niedawno. Data premiery na PlayStation 5 również pozostaje niedoprecyzowana.

Niestety, proces certyfikacji przyniósł pewne nieoczekiwane problemy” - wyjaśnia studio Wildcard w serwisie X. „Współpracujemy z Microsoftem, aby jak najszybciej ponownie przesłać kolejny build gry”. Twórcy raz jeszcze przeprosili za opóźnienie i brak konkretów, a także zapewnili, że więcej informacji przekażą w przeciągu najbliższych dni. Według nowego planu, tytuł powinien zadebiutować w przyszłym tygodniu.

Drugi akapit komunikatu poświęcono wersji na PlayStation 5. Jak czytamy, deweloperzy wciąż planują wydać grę do końca listopada, ale nie mogą jeszcze podać konkretnego terminu. Więcej informacji otrzymamy, gdy zostaną poczynione „znaczące postępy w produkcji”.

Ark: Survival Ascended to stworzony na silniku Unreal Engine 5 remake gry Ark: Survival Evolved. Od zapowiedzi produkcji sporo się pozmieniało, z początku miała być bowiem darmową aktualizacją do oryginału. Ostatecznie twórcy zadecydowali, że tytuł będzie jednak sprzedawany jako osobny produkt, a serwery starszej części zostaną wyłączone. Na start otrzymamy jedną mapę do wyboru, ale z czasem wydawane będą kolejne.

Warto zaznaczyć, że komplikacje dotyczą tylko wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, bo użytkownicy PC mogą grać już od października. Tytuł znajduje się aktualnie w fazie wczesnego dostępu i kosztuje około 210 złotych. Twórcy planują dodać m.in. opcję rozgrywki platformowej, która może być jednym z powodów ciągłych opóźnień.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Ark: Survival Ascended

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze