Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze ostro krytykują Tom Clancy's XDefiant od Ubisoftu

Mnóstwo negatywnych i kąśliwych komentarzy.

Zapowiedziana wczoraj przez Ubisoft darmowa strzelanka XDefiant nie spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy. Internauci krytykują brak pomysłu na wyróżnienie się na tle konkurencji, brak obiecanego realizmu oraz sygnowanie produkcji nazwiskiem Toma Clancy'ego.

Nastawienie społeczności do XDefiant prezentuje już rozkład „łapek” w oficjalnym trailerze opublikowanym na YouTube. W momencie pisania wiadomości osób na „nie” jest zdecydowanie więcej niż połowa.

Nie wygląda to najlepiej

Z komentarzy wynika, że najwięcej osób ma żal do Ubisoftu o - jak twierdzą - „przyklejenie etykiety” Toma Clancy'ego do produkcji, niemającej nic wspólnego z dawnymi, taktycznymi odsłonami serii Ghost Recon czy Rainbow Six, które również zdobiło nazwisko amerykańskiego pisarza. Jak można się domyślić, wpisów o „przewracaniu się w grobie” jest całe mnóstwo.

„Jak możecie tak traktować Toma Clancy'ego? Jak możecie tak traktować fanów Ghost Recon? Co jest, do cholery, z wami, Ubisoft? Chcę z powrotem moje Ghost Recon” - napisał APOLLO PATRIOT.

Bardzo często pojawiają się zarzuty o brak spójnej wizji projektu. Z jednej strony twórcy obiecują realistyczne uzbrojenie i pieczołowicie odwzorowane zachowanie broni, a z drugiej na zwiastunie widzimy strzelanie podczas wślizgów czy energetyczne bariery blokujące pociski. Gracze sądzą, że Ubisoft zdecydował się na takie połączenie, bo chce trafić zarówno do osób preferujących wolniejsze tempo strzelanin, jak i stereotypowych, młodszych fanów strzelanek, oczekujących wartkiej akcji i barwnych kolorów na polu walki.

Jak już wspominaliśmy, pojawiają się też komentarze odnośnie braku pomysłu na ciekawy świat i gameplay:

„To wygląda jak generyczny mobilny shooter z lepszą grafiką” - twierdzi Delta7Actual pod filmem autorstwa JackFrags.

„Wyobrażam sobie, że właśnie tak wyglądałaby gra stworzona przez sztuczną inteligencję” - głosi kąśliwa uwaga użytkownika Lillabofinken.

„Kto w Ubisofcie pomyślał: »połączmy CoD-a i Apex [Legends - red.], przyklejmy na to Toma Clancy'ego i skończone«? Jak oderwanym od rzeczywistości trzeba być, żeby myśleć, że ludziom się to spodoba?” - pyta Felix P.

„Pamiętacie kiedy gry Toma były realistyczne, taktyczne i przepełnione pasją? Teraz to g*wniane bajkowe sci-fi, podążające za trendami” - czytamy we wpisie ScorchedHam117.

„Macie czasem tak, że widzicie grę i z jakiegoś powodu wiecie, że jest martwa już przed premierą? No właśnie...” - napisał dochollandaise pod newsem w serwisie Kotaku.

Niezadowoleni gracze skorzystali też oczywiście z okazji, by naśmiewać się z „XD” w tytule, twierdząc, że Ubisoft sam nie traktuje projektu poważnie.

W komentarzach pojawia się też sporo głosów przypominających Ubisoftowi, że gracze wciąż czekają na nową odsłonę Splinter Cell. Oliwy do ognia zdaje się dolewać fakt, że występujące w strzelance frakcje nawiązują do popularnych serii Ubisoftu - między innymi Ghost Recon i właśnie Splinter Cell.

Data premiery XDefiant nie jest znana, ale pierwsze testy rozpoczną się 5 sierpnia. Gra trafi na PC i dwie generacje PlayStation oraz Xbox.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze