Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obiecujące Banishers opóźnione, by ominąć konkurencję

Zagramy w przyszłym roku.

Banishers: Ghosts of New Eden ma nową datę premiery. W celu ominięcia konkurencji, produkcja studia Don’t Nod ukaże się nie 7 listopada - jak planowano - lecz dopiero 13 lutego.

Lista platform docelowych nie ulega zmianie: to PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

„Zdecydowaliśmy się przesunąć debiut nowej serii o trzy miesiące, ponieważ rynek doświadcza intensywnego cyklu wydawniczego tytułów AAA na PC i konsole pod koniec roku” - czytamy w oficjalnym komunikacie. „Jesteśmy przekonani, że premiera w mniej nasyconym okresie zapewni grze uwagę, na jaką zasługuje”.

Trudno wskazać, kogo dokładnie obawia się wydawca, ponieważ okolice 7 listopada nie są zbytnio przepełnione. Najbardziej zbliżonym - choć nadal dość odległym - tytułem wydaje się być Alan Wake 2, zaplanowane na 27 października, a premiera nowego Call of Duty w tym okresie nigdy nie powinna być zaskoczeniem.

Pomijając jednak te rozważania, Banishers zapowiada się całkiem obiecująco. Tytuł wydaje się łączyć elementy rozgrywki z serii God of War oraz mroczny klimat fantasy rodem z Wiedźmina, co zdecydowanie może się podobać.

Pewne inspiracje najnowszymi przygodami Kratosa widać głównie w interfejsie, modelu poruszania się postaci czy w systemie walki. W starciach z potworami - przypominającymi nieco bestiariusz, z którym mierzył się Geralt - korzystamy z szerokiego wachlarza ciosów i umiejętności specjalnych.

Co więcej, w walce jak i podczas eksploracji możemy przełączać się między dwójką bohaterów. Wcielamy się bowiem w łowcę duchów - Reda - oraz towarzyszącą mu, zmarłą kochankę w postaci zjawy - Anteie. Do tego sporo zagadek środowiskowych oraz nieliniowa fabuła.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Banishers: Ghosts Of New Eden

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze