Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra na wyłączność Epic Games Store w tajemniczy sposób zniknęła ze sklepu

Produkcję wycofano kilka tygodni po premierze.

Paranoia: Happinesss is Mandatory to RPG od studiów Black Shamrock i Cyanide, wydane przez firmę Bigben Interactive. Gra ukazała się jako tytuł na czasową wyłączność Epic Games Store, ale kilka tygodni po premierze została usunięta z oferty platformy.

Produkcja zadebiutowała 5 grudnia ubiegłego roku. Obecnie jednak przy próbie wejścia na kartę katalogową projektu w cyfrowym sklepie Fortnite pojawia się komunikat z błędem 404 i informacją o nieznalezieniu żądanej strony.

Przechowujący kopie witryn internetowych serwis Web Archive wskazuje, że gra była dostępna w Epic Games Store jeszcze 17 stycznia. To oznacza, że pozycja musiała zostać wycofana stosunkowo niedawno.

Próba wejścia na kartę gry owocuje komunikatem 404

Sytuacja jest o tyle nietypowa, że tytuł nadal można nabyć za pośrednictwem Humble Bundle. Kupujący otrzymują klucz, który następnie aktywują na platformie prowadzonej przez autorów silnika Unreal Engine. Oczywiście kupione dotychczas egzemplarze nadal można uruchamiać.

Nie jest jasne, dlaczego Paranoia: Happines is Mandatory usunięto z Epic Games Store. Wycofania gry z oferty cyfrowego sklepu na razie nie skomentowali twórcy ze studia Cyanide i przedstawiciele wydawcy.

Warto zaznaczyć, że karta produkcji nadal wciąż obecna jest na Steamie. Nie ma możliwości składania zamówień przedpremierowych, zaś wyznaczony termin debiutu to 2020 rok, ale jest to normalne zjawisko w przypadku gier na wyłączność innych platform.

Niektórzy spekulują, ze powodem tajemniczego wycofania tytułu z Epic Games Store jest chęć dopracowania projektu - średnia ocen Paranoia: Happines is Mandatory w serwisie Metacritic wynosi obecnie 47 procent.

Źródło: VG247

Następnie: Szef Rockstar Games pozostanie w studiu - zapewnia Take-Two

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły