Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra bazująca na modzie do Skyrima chwalona w recenzjach - The Forgotten City z wysokimi ocenami

Dziś premiera.

Dziś premiera The Forgotten City, czyli samodzielnej gry powstałej na bazie moda do The Elder Scrolls 5: Skyrim o tym samym tytule. Recenzje sugerują bardzo udaną produkcję, z którą warto się zapoznać.

Fabuła przenosi gracza o 2000 lat w przeszłość, do rzymskiego miasta, na którym ciąży niezwykła klątwa - gdy choć jeden mieszkaniec zgrzeszy, wszyscy giną. Zadaniem głównego bohatera jest odkrycie tajemnicy wspomnianego miejsca, głównie poprzez rozmowy i rozwiązywanie łamigłówek. Gra jest dostępna na PC i konsolach Sony i Microsoftu. Wkrótce trafi też na Switcha.

Wersja PC The Forgotten City może się aktualnie pochwalić średnią oceną na poziomie 83 punktów w serwisie Metacritic. Recenzenci chwalą przede wszystkim atmosferę, angażującą intrygę i świetnie napisane dialogi. Jako minusy wskazują natomiast długość przygody - zaledwie ok. 10 godzin - a także prosty system walki.

„Są tu momenty, w których scenariusz jest tak dobry, że praktycznie wylewa się z ekranu. Mógłby konkurować nawet z najlepszymi momentami w grach RPG” - zachwyca się IGN.

„To ambitny tytuł, który z niezwykłym kunsztem radzi sobie ze swoją rozgałęziającą się narracją, pokaźną obsadą i stopniowo rozwijającym się gameplayem” - napisał recenzent WCCFtech.

The Forgotten City jest oczywiście nieco tańsze niż duże gry AAA - na Steamie kosztuje aktualnie 81 zł, w PS Store 124 zł, a w Microsoft Store 137 zł.

„Podobał Ci się mod? Jeśli tak, pokochasz samodzielną grę. Wzięliśmy z moda to, co najlepsze, przepisaliśmy scenariusz tak, że jest prawie dwukrotnie dłuższy i ma ponad 80 tysięcy słów, a także dodaliśmy mnóstwo znakomitych zwrotów akcji, zakończeń i niespodzianek” - chwali się studio Modern Storyteller.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze