Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Google przedstawia szereg nowych funkcji przeglądarki Chrome

Zwiększenie wygody użytkowania.

Przedstawiciele firmy Google opublikowali opis nadchodzących aktualizacji przeglądarki Chrome. Nowe funkcje mają trafić do użytkowników przed końcem jesieni.

Usprawnienia dotyczą zarówno wersji na komputery, jak też na urządzenia mobilne. Przykładowo - większe ikony otworzonych kart pozwolą lepiej między nimi nawigować, gdy otworzymy wiele różnych stron.

Poprawiony zostanie system wyszukiwania. Sugerowane odpowiedzi pojawią się zanim zatwierdzimy zapytanie i zobaczymy je na wysuwanej z pola adresu liście.

Pojawi się też dużo opcji modyfikacji wyglądu przeglądarki. Chodzi przede wszystkim o wybór kolorów poszczególnych elementów Chrome'a.

Możliwe będzie przesyłanie linków bezpośrednio na inne urządzenie. Pojawią się w rogu ekranu, gdy tylko zalogujemy się tym samym kontem w przeglądarce - na przykład po przesłaniu linku z telefonu na komputer.

W mobilnej wersji Google chce przede wszystkim usprawnić zarządzanie zakładkami, pozwalając między innymi na grupowanie ich na ekranie otwartych aplikacji. Całość ma być bardziej czytelna.

Ulepszony zostanie też system tłumaczenia stron na inne języki. Ponadto, Google zapowie w niedalekiej przyszłości kolejne usprawnienia, których Chrome doczeka się w 2019 roku.

Źródło: Google

Następnie: 74-letni streamer Fortnite zdobywa popularność na YouTube i Twitchu

Tagi
O autorze
Komentarze