Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gamescom 2015 - rozkład jazdy

Konferencje, pokazy i zapowiedzi - już dziś zapraszamy na pokład.

Największe firmy na rynku gier wideo zameldowały się już w niemieckiej Kolonii, by wkrótce rozpocząć kolejną edycję targów Gamescom. Impreza nie może równać się z E3 pod względem zapowiedzi nowości, ale na pewno nie zabraknie interesujących informacji i doniesień. Właściwe targi odbędą się w dniach 5 - 9 sierpnia, przy czym pierwszy dzień jest zamknięty dla publiczności.

Tak było

Konferencje prasowe zaplanowały trzy firmy:

  • 4 sierpnia, 16:00 - Microsoft [LIVE]
  • 5 sierpnia, 10:00 - Electronic Arts [LIVE]
  • 5 sierpnia, 12:00 - Blizzard [LIVE]

Zachęcamy do śledzenia Eurogamer.pl - oprócz wymienionych powyżej konferencji, które będziemy transmitować na żywo, znajdziecie u nas informacje o najważniejszych wydarzeniach targów, opublikowanych zwiastunach i zamkniętych pokazach. Tradycyjnie już sporo ciekawego materiału pojawi się na naszych łamach w kolejnym tygodniu, po zakończeniu targów.

Microsoft

Producent Xbox One w tym roku zapewne bez większych niespodzianek, ale za to z tytułami, które nie zmieściły się na prezentacji E3. Wydawca potwierdził, że zobaczymy między innymi Scalebound od twórców Bayonetty, Quantum Break od deweloperów Max Payne i nowe Crackdown.

Na miejscu będzie można zagrać między innymi w Halo 5: Guardians, Forza Motorsport 6 oraz Rise of the Tomb Raider.

Microsoft ma bardzo „napakowany” koniec roku, więc ewentualne niespodzianki będą zapewne dotyczyły tytułów wydawanych w dalszej przyszłości. Możliwe, że zobaczymy ReCore i niezależne projekty z programu ID@Xbox. Niedawno debiutował też Windows 10 - firma może poruszyć temat nowego systemu operacyjnego.

Cover image for YouTube video

Electronic Arts

Amerykańska firma przywiezie zapewne Star Wars Battlefront i Need For Speed - oba te tytuły będą także dostępne dla zwiedzających, na miejscu. Możliwe, że ponownie zobaczymy też Unravel z sympatycznym kotkiem w roli głównej.

Gamescom to targi przeznaczone dla europejskich graczy, więc można bezpiecznie założyć, że nie zabraknie też nowych informacji na temat piłkarskiego symulatora FIFA 16.

Fani na pewno czekają na pierwszy konkretny pokaz kolejnego Mass Effect, ale w tej sprawie nic nie zostało jeszcze ogłoszone. Electronic Arts ma „w rękawie” także nowe Mirror's Edge, a na zapowiedź czeka tajemnicza gra studia Visceral w uniwersum Star Wars.

Cover image for YouTube videoNeed for Speed Official E3 Trailer PC, PS4, Xbox One

Blizzard

Nie jest obecnie jasne, czy konferencja Blizzarda będzie transmitowana w sieci.

Najważniejszym punktem pokazu będzie na pewno zapowiedź kolejnego rozszerzenia do World of Warcraft. Jego nazwa jest obecnie tajemnicą.

Dodatkowo można spodziewać się informacji na temat kolejnego dodatku do Hearthstone: Heroes of Warcraft o nazwie Wielki Turniej oraz wieści o strzelance Overwatch.

Blizzard organizuje dwa wydarzenia. Najpierw - o 12:00 - zaplanowano godzinną prezentację, a następnego dnia - 6 sierpnia o 18:00 - poznamy informacje o nowym dodatku do World of Warcraft.

Cover image for YouTube videoOverwatch – zwiastun rozgrywki: Fara

Inne

  • 5 sierpnia, 19:00 - Activision oraz Treyarch zaprezentują tryb sieciowy i „narzędzia esportowe” do Call of Duty: Black Ops 3.

A co z Sony?

Sony w tym roku postanowiło pominąć targi Gamescom, tłumacząć się tym, że od zakończenia E3 minęło stosunkowo niewiele czasu. Producent PlayStation szykuje za to większą wystawę na koniec października, na Paris Games Week.

Za zamkniętymi drzwiami

Warto pamiętać, że Gamescom to także dużo pokazów „za zamkniętymi drzwiami”, przeznaczonych dla dziennikarzy. W tym roku możemy spodziewać się pierwszych informacji na temat gry Mafia 3 (trailer otrzymamy 5 sierpnia o 14:00). Jest też duże rozszerzenie do Dying Light od Techlandu, zatytułowane The Following.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze