Skip to main content

Gameplay z Immortals of Aveum nie oczarował wszystkich

Zdania są podzielone.

Ascendant Studios opublikowało nowy gameplay z Immortals of Aveum, zwanego potocznie magiczną strzelanką. Pierwsze wrażenia są raczej pozytywne - w oczy rzuca się przede wszystkim dynamika i efektowność rozgrywki. Nie brak jednak głosów krytyki.

Około 6-minutowy materiał otwiera filmowa sekwencja z udziałem grupy bohaterów. Szybko przechodzimy jednak do głównego punktu programu, a więc strzelania magicznymi pociskami w chaosie bitwy. Sama rozgrywka wygląda całkiem efektownie, choć pomaga zapewne brak masy ikonek interfejsu na ekranie.

Wygląda na to, że do dyspozycji gracza oddany zostanie szeroki wachlarz różnych umiejętności. W oczy rzuca się magiczna tarcza i lasso przyciągające wrogów. Nie brak także potężnych i powolnych kul energii, oraz mniejszych, ale szybszych laserów. Dodajmy do tego latanie, a wykreuje nam się wizja całkiem przyjemnej strzelanki.

W komentarzach nie brak zachwytów nad kolorowymi efektami specjalnymi i różnorodnością zdolności. Pojawiają się nawet porównania do serii Doom, co samo w sobie można uznać za spory komplement. Nie każdy jednak jest aż tak entuzjastyczny.

Przydałoby się trochę więcej mobilności i bardziej różnorodnych przeciwników. Najmocniejszym zaklęciem wydaje się być deszcz pocisków, cała reszta wygląda jak zwykły pokaz laserów. Liczę że trochę to dopracują. Ale wizualnie wygląda świetnie” - komentuje Nope Squad. „Wszystkie te kolory przypominają raczej symulator walki z piniatą. Akcja też nie porywa. Może nadałoby się na VR? - dodaje Turadiel.

Immortals of Aveum sprawdzimy już niedługo, premierę zaplanowano bowiem na 20 lipca 2023 roku. Tytuł opowie historię Jaka, członka elitarnego zakonu magów, którego celem jest opanowanie wszystkich trzech szkół magii. Jak widać na gameplayu, akcję obserwujemy z pierwszej osoby, a czarujemy za pomocą zaklętej rękawicy. Gra trafi na PC, Xbox Series X/S oraz PS5 i zaoferuje wyłącznie tryb singleplayer.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Read this next