Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FromSoftware zapowiedziało nową grę. Twórcy Elden Ring wracają do zapomnianej serii

Armored Core 6: Fires of Rubicon.

To już oficjalne. Studio FromSoftware - twórcy Darks Souls czy Elden Ring - opuszczają światy fantasy, by zająć się cyklem z przeszłości. Zapowiedziano Armored Core 6: Fires of Rubicon, kolejną odsłonę serii o wielkich robotach.

Nowa produkcja ukaże się w przyszłym roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Trailer pokazano podczas imprezy The Game Awards, choć jeszcze bez żadnych ujęć z rozgrywki.

Ogłoszenie produkcji nie będzie niespodzianką dla zagorzałych fanów FromSoftware. W styczniu obecnego roku ankieta rozsyłana przez studio badała zainteresowanie ewentualnym powrotem serii, co wywołało sporą falę spekulacji. Wkrótce później do sieci wyciekły grafiki koncepcyjne.

Cykl opowiada o starciach mechów i różni się znacząco od Dark Souls czy Bloodborne, dzięki którym zespół cieszy się dziś mianem kultowego. Podobna jest za do kamera - za plecami robota. Nie licząc wydanych tylko w Japonii gier mobilnych, Armored Core pozostaje nieaktywne od 2013 roku, gdy ukazało się samodzielne rozszerzenie do Armored Core 5, ostatniej „pełnoprawnej” odsłony - z 2012 r.

Wspomniana ankieta oferowała nawet założenia fabularne: mowa o uniwersum, w którym rządy, korporacje, kultyści i najemnicy walczą o tajemniczą substancję o niebywałych możliwościach. Prawie jak w „Diunie”, lecz takie założenia nie odbiegają zbytnio od odsłon serii z przeszłości.

Gracz wcielałby się właśnie w jednego z takich najemników, walcząc na dużych mapach planety Rubicon 3, zrujnowanej przez olbrzymią katastrofę naturalną, która przyniosła także wspomnianą, cenną substancję.

Read this next