Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Freddy Krueger pojawi się dzisiaj w horrorze Dead by Daylight

Lepiej zamknąć drzwi.

Ikona horrorów z lat 80. - Freddy Krueger - pojawi się w asymetrycznym horrorze Dead by Daylight. Studio Behaviour Interactive poinformowało, że nowy bohater debiutuje dzisiaj, 26 października, na PC, PS4 i Xbox One.

Nowa postać ukaże się w ramach pakietu A Nightmare on Elm Street Chapter. Nie podano szczegółów, lecz w przeszłości podobne pakiety kosztowały 7 euro (ok. 30 zł).

Uwzględnienie „Chapter” w nazwie zdaje się sugerować, że razem z bohaterem otrzymamy także nową mapę - jak było w poprzednich rozszerzeniach z takim tytułem.

Freddy Krueger to trzeci słynny zabójca dodawany do Dead by Daylight, po Leatherface z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” oraz Michaelu Myersie z „Halloween”.

Dead by Daylight debiutowało w czerwcu ubiegłego roku gra na PC, gdzie gra odniosła ogromny sukces. Dotychczas w usłudze Steam sprzedano ponad 1,8 miliona egzemplarzy.

Projekt studia Behaviour Interactive łączy elementy rozgrywki i koncepty z Until Dawn czy Evolve. Akcja toczy się w generowanym proceduralnie świecie rodem z koszmarów, z rywalizacją „jeden na czterech”.

W nastawionej na zabawę sieciową produkcji grupa ocalałych stara się przetrwać atak brutalnego zabójcy, pracując w grupie lub starając się wydostać z opresji na własną rękę. Jeden z graczy kieruje przestępcą, bezlitośnie polującym na ludzką zwierzynę.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze