Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - jak stać się Cieniem

Opis i zdolności.

Cień to specjalna forma, którą możesz przybrać w Fortnite w ramach wydarzenia Koszmarów czar. Na tej stronie dowiesz się, jak zostać Cieniem i jakie są jego możliwości.

Warto na początku nadmienić, że Cień będzie niedostępny po zakończeniu eventu Koszmarów czar, a więc po 3 listopada. Wykorzystaj ten czas, by wykonać wyzwanie o treści Stań się Cieniem.

Na tej stronie:


Jak stać się cieniem w Fortnite

Przemiana w Cień jest niezwykle prosta. Wszystko, co musisz zrobić, to obniżyć życie do jednego punktu zdrowia - czyli po prostu zginąć.

Może się to stać przez innego gracza, Cienia lub ciebie samego - możesz po prostu zadać sobie obrażenia.

Po polegnięciu przemienisz się w Cień i wrócisz na pole walki. W tej formie możesz kontynuować walkę, dopóki mecz się nie skończy lub nie zabije cię inny gracz.

Jeśli planujesz wykonać wyzwanie Stań się Cieniem, musisz to zrobić trzy razy. Jeśli zależy ci na szybkości, możesz po prostu trzy razy w różnych meczach spaść z wysokiego budynku.


Zdolności Cienia

Jako Cień masz dostęp do kilku nietypowych umiejętności.

Dwie z nich związane są z ruchem. Dash pozwala ci przeniknąć przez obiekty, a Shadow Jump - skakać wyżej. Ponadto, jeśli się nie ruszasz, jesteś bardzo trudny do dostrzeżenia.

Jest też umiejętność ofensywna - Slash. To po prostu atak za pomocą szponów.

Najużyteczniejsza zdolność to Scream, który podświetla żyjących graczy wokół ciebie, pozwalając ci się do nich zakraść i wykonać atak. Po użyciu umiejętność ładuje się 30 sekund.

Warto wspomnieć, że jako Cień masz 100 punktów zdrowia i jesteś bez tarczy. Możesz jednak odzyskać punkty za konsumowanie amunicji, broni, materiałów i innych obiektów, które zazwyczaj lądują w ekwipunku.

Cień nie może otrzymać obrażeń od upadku albo innego Cienia. Burza i inni gracze mogą ich jednak zranić.


Czy Cień może wygrać mecz?

Tak, Cień może wygrać mecz battle royale w Fortnite.

Jako że Cienie nie mogą się wzajemnie zabijać, jest szansa, że w meczu pozostaną tylko mroczne formy graczy. Eliminacje będą wtedy niemożliwe.

Jeśli to się stanie, musisz po prostu do końca meczu uciekać od burzy, by wygrać. Przy okazji otrzymasz też specjalny parasol:

Jeśli chcesz wygrać mecz jako Cień, radzimy pozostać z dala od graczy, wykrywając ich zdolnością radaru.

Spis treści: Fortnite: rozdział 2, sezon 4 - wyzwania

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze