Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - sezon 6: wyzwania i zadania

Jak je wykonać i co dają.

Wyzwania w Fortnite to specjalne zadania, które gracze mogą realizować w trakcie rozgrywania meczów. Są dodatkiem do głównych celów rozgrywki, czyli strzelania i próby jak najdłuższego przeżycia podczas meczu. Gwarantują też zdobycie nagród, między innymi skinów, w ramach Karnetu Bojowego.

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o wyzwaniach w Fortnite, a także spis najtrudniejszych zadań, wraz z szczegółowym opisem ich realizacji.


Spis treści:


Wyzwania w Fortnite (rozdział 2, sezon 6)

Poniżej spis najważniejszych wyzwań:

Pozostałe, przykładowe wyzwania 6. sezonu:

  • Stwórz przedmioty (3)
  • Etap 1 z 2 - Zbierz części mechaniczne z pojazdów, przyczep, busów i traktorów (5)
  • Etap 2 z 2 - Stwórz bronie pierwotne z kości i broni prowizorycznych (3)
  • Pokonaj dystans szybując (1000)

Zestawienie będziemy aktualizować w miarę pojawiania się kolejnych zadań.


Jak działają zadania

Zadania (lub wyzwania) to różne cele, za realizację których otrzymasz PD, czyli punkty doświadczenia. Im więcej masz punktów doświadczenia w danym sezonie, tym wyższy poziom Karnetu Bojowego, co z kolei wiąże się z coraz atrakcyjniejszymi nagrodami.

Wyzwania są różne: jedne wymagają odwiedzenia konkretnej lokacji, inne zlikwidowania przeciwnika za pomocą określonej broni. Niektóre wymagają też skorzystania z nowych mechanik wprowadzonych w sezonie.

Dawniej wyzwania zmieniały się co tydzień, jednak Epic Games zrezygnowało z takiego podziału. Teraz zadania mają różny czas realizacji, ale dzięki przejrzystym menu wszystko jest odpowiednio wyjaśnione.

Aby przejrzeć dostępne aktualnie wyzwania, kliknij na przycisk Zobacz zadania w głównym menu gry.

Na górze zobaczysz zakładki związane z kategoriami. Pierwsza (1) pokazuje wszystkie aktualne wyzwania, druga (2) zadania związane z sezonem, a trzecia (3) klasyczne wyzwania z nagrodami w postaci PD.

Przy wyzwaniu zobaczysz jego treść, nagrodę (4) oraz - w niektórych przypadkach - czas (5), jaki masz jeszcze na jego ukończenie.

Jeżeli zadanie związane jest z konkretnym rejonem mapy, to wybranie go zaznaczy tę lokację na mapie po prawej stronie.


Co otrzymujemy za wyzwania

Opisane wcześniej zadania wykonujemy po to, aby otrzymywać nagrody w postaci PD. Punkty doświadczenia dodają się do puli, która zwiększa poziom Karnetu Bojowego.

Każdy kolejny poziom Karnetu Bojowego to jedna nagroda. Niektóre z nich są darmowe - co widać na ekranie Karnetu Bojowego - ale aby zdobyć całą resztę, musisz nie tylko osiągnąć odpowiedni poziom, ale również wykupić płatną wersję przepustki. Więcej informacji na naszej stronie o Karnecie Bojowym 6. sezonu Fortnite.

Nagrody z Karnetu to różne przedmioty kosmetyczne - przy czym najatrakcyjniejsze są skiny postaci - a także, okazyjnie, wspomniane już V-dolce.

Następnie: Fortnite - sezon 6: mapa [nowości i zmiany]

Spis treści: Fortnite - sezon 6: poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Fortnite - Płaszcz Łowcy: jak stworzyć

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze