Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite: Battle Royale - jak pobrać na PC i konsole, instalacja

Skąd pobrać darmowe Fortnite.

Twórcy gry Fortnite dodali do niej darmowy tryb Battle Royale wraz z końcem września 2017 roku. Każdy chętny może więc zapoznać się z produkcją podobną w zamysłach do niezwykle popularnego PUBG. Gra dostępna jest na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Mac.


Pobieranie gry na PC

Aby rozpocząć zabawę we Fortnite na komputerach osobistych, należy wejść na oficjalną stronę gry, którą znajdziesz pod tym adresem. Na stronie należy kliknąć opcję „Graj za darmo”.

Duży, fioletowy przycisk przekieruje nas do możliwości założenia nowego konta.

Przeniesie ona do opcji zakładania konta w serwisie Epic Games: załóż je lub zaloguj się na istniejące, jeżeli już jakieś posiadasz. Podczas rejestracji strona będzie wymagać podania imienia, nazwiska, nazwy konta oraz maila i hasła.

Proces rejestracji należy potwierdzić klikając w link aktywacyjny, który powinien w ciągu kilku minut dotrzeć na skrzynkę internetową.

Do zabawy potrzebny będzie także klient gier od studia Epic Games, którego pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie po udanym założeniu konta lub zalogowaniu. Instalator jest mały i waży ok. 30MB, więc jego pobranie nie będzie stanowić problemu.

Po pobraniu należy go zainstalować. Podczas instalacji będziesz mieć oczywiście możliwość wybrania folderu docelowego oraz utworzenia ikony na pulpicie. Gdy klient będzie zainstalowany i uruchomiony, musimy zalogować się na nasze konto w serwisie, po czym otworzy się już właściwa strona główna, gdzie wybieramy w górnej części zakładkę „Fortnite”.

Następnie klikamy na duży, zielony przycisk „Zainstaluj”. W tym momencie Epic Games Launcher rozpocznie pobieranie gry, która waży ponad 3GB, a prędkość pobierania zależy w dużej mierze od naszego łącza internetowego.

Widok na stronę produkcji w aplikacji Epic Games Launcher

Po pobraniu i zainstalowaniu gry w miejsce przycisku „Zainstaluj” pojawi się opcja „Uruchom”, która zabierze nas do świata gry.Wersja na Xbox One oraz PlayStation 4

Aby zagrać we Fortnite na konsoli Xbox One musisz posiadać wykupiony abonament Xbox Live Gold, natomiast PlayStation Plus nie jest wymagany do uruchomienia gry na konsoli PlayStation 4.

Jeśli chcesz zagrać na którejś z konsoli obecnej generacji, z poziomu menu urządzenia musisz wejść do sklepu i wyszukać nazwę Fortnite, a następnie dodać do swojej biblioteki darmową wersję opisaną słowami Battle Royale.

Możesz także przypisać grę do konta z poziomu komputera czy smartfona. Wystarczy, że wejdziesz na którąś ze stron, do których linki podajemy wyżej, przypiszesz tytuł do konta, a gdy następnym razem uruchomisz konsolę, gra powinna pobrać się automatycznie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Related topics
O autorze

Adam Thiem

Contributor

Komentarze