Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Typhon, walka z bossem

Obie fazy.

Typhon to już trzeci - i ostatni - boss w misji fabularnej Klątwa kryształów w Final Fantasy 16. Tym razem kierujemy nie „zwykłym” Clive'em, tylko jego formą Ifryta. Poniżej dowiesz się, jak przetrwać starcie.

Jak każda walka w roli Ifryta, tak i starcie z Typhonem jest nieco prostsze niż inne. Clive i przeciwnik są wielcy, co zmniejsza tempo starcia i ułatwia między innymi uniki. Walka jest jednak dość długa, bo dwufazowa.


Na tej stronie:


Typhon - I faza

Typhon nie wykonuje ataków na drugie tempo, więc zasada jest prosta - kiedy podnosi ramiona, wykonaj unik w momencie, gdy opadają. W międzyczasie nieustannie atakuj. Stosując się do tej prostej metody, przetrwasz większość walki. Czasu na atak masz często sporo, bo Typhonowi zdarza się długo dochodzić do siebie po nieudanym trafieniu.

Na atak Nieskończony Krzyk jest tylko jedna rada: przytrzymaj kółko i uciekaj w jednym kierunku tak długo, aż będziesz poza zasięgiem. Dobrym pomysłem jest „wjechanie” prosto w bossa, by zadać mu obrażenia.

Kiedy Typhon składa ręce w taki sposób, jest to jeden z niewielu przypadków, kiedy warto się od nieco odsunąć. Będzie wypuszczał w twoim kierunku sporo niebieskich pocisków, które jednak spokojnie ominiesz, jeśli nie będziesz stać tuż przy nim. Nie atakuj podczas tego ruchu.

Gdy boss rozłoży ręce z laserami po bokach, natychmiast skocz mu za plecy i atakuj - będziesz miał na to sporo czasu, gdy Typhon bezmyślnie zaatakuje do przodu, nie obracając się w twoją stronę. Kiedy jednak będziesz przechodził przez lasery, musisz wykonać unik, by przeniknąć przez nie bez szwanku.

Boss dysponuje jeszcze w tej fazie kilkoma atakami dystansowymi, ale jeśli będziesz skracał odległość, to nie sprawią ci problemu.


Typhon Wiarołamca, czyli II faza

Wiele ataków w II fazie to rozwinięcie ruchów znanych z fazy I. Przykładowo Nieskończony Krzyk to teraz trzy strefy, a nie jedna. Typhon ma też dłuższe kombinacje ciosów wręcz, więc wykonuj uniki na bok, obracając się wokół bossa i wykorzystującv fakt, że trudno mu za tobą nadążyć.

W tej fazie pojawia się atak Demoniczna Ściana, ale chodzi w nim tylko o to, by trafiać w otwory w ścianach. Aby szybko przemierzać dystans, korzystaj z kółka na padzie, ale pamiętaj, by nie zbliżać się do Typhona w trakcie tego ataku, czyli nie iść do przodu. Skrócisz wtedy czas, który będziesz miał na reakcję. Tak naprawdę najlepiej odsuwać się od bossa.

Typhon potrafi też połączyć kilka ruchów w jedno, co jest już nieco problematyczne, np. Katakekaumene + Nieskończony Krzyk. Musisz znaleźć jakieś bezpieczne miejsce - np. za bossem - i to przeczekać.

To wszystko, czym może cię zaskoczyć Typhon. Powodzenia w walce!

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Piekielny Eikon, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze