Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Biały smok, walka z bossem

Kontry na ataki.

W trakcie misji głównej Ogień na niebie w Final Fantasy 16 będziesz się musiał zmierzyć z bossem, Białym smokiem. Na tej stronie dowiesz się, jak pokonać tego przeciwnika.

W tej walce radzimy trzymać się bardzo blisko smoka, jeśli to tylko możliwe - trafiając go w głowę, zadajesz krytyczne obrażenia, co sprawia, że potyczka zakończy się szybciej. Boss czasami zwiesza głowę, dając do niej łatwy dostęp, ale pamiętaj też, że możesz łatwo dotrzeć do pyska Doskokiem Feniksa, kiedy smok na uniesioną głowę. W powietrzu jednak trudniej unikać ciosów, więc to taktyka dla zaawansowanych graczy.

Trzymając się blisko smoka, musisz uważać na dwa podstawowe ataki: podniesienie łap (wykonaj unik, kiedy będą już prawie przy ziemi, opadając), a także szerokie machnięcie skrzydłem. Ten drugi ruch rozpoznasz po tym, że smok ustawi się bokiem, a jego rogi rozświetlą się na niebiesko.

Na Boskiego Nosiciela i inne ataki dystansowe nie ma rady - musisz po prostu robić uniki w odpowiednich momentach. Uważaj też na szarżę - może ci się wydawać, że smok cię minie, ale obok niego pojawiają się jeszcze lodowe kolce, które też zadają obrażenia. Warto zawczasu zrobić dwa uniki w bok, kiedy smok robi korkociąg w powietrzu (to wskazuje, że szykuje się do szarży).

Problematyczna może się okazać Emanacja. Smok wytworzy szereg kryształów, które połączą się lodowymi promieniami. Musisz przez nie przenikać za pomocą uniku. Najlepiej od razu zacząć się ruszać i utrudnić laserom pochodzącym z górnych kryształów trafienie Clive'a. Końcówka Emanacji to lodowe pole, z którego musisz uciec.

W drugiej części walki pojawiają się nowe ataki: z kryształowego pola musisz po prostu uciec, a „gwiazdka lodowa” sama w sobie nie jest trudna do ominięcia, ale smok często łączy ją z innym atakiem, więc od razu odskakuj od promieni, by zrobić sobie więcej miejsca na defensywę.

Podczas Smoczego Tańca uciekaj jak najdalej od smoka, przerywając atak. Staraj się omijać promienie na ziemi i bądź przygotowany, że jeszcze zanim znikną, smok wykona szarżę. Im dalej od niego będziesz, tym łatwiej zrobisz unik.

Nagrodą za przetrwanie tego ataku jest długie okienko na atak. Smok powinien mieć już niewiele zdrowia, więc wyładuj w niego wszystkie zdolności, które masz.

Oprócz ruchów wymienionych powyżej, smok nie zaskoczy cię już żadnym innym atakiem. Powodzenia w walce!

Następnie: Final Fantasy 16 - Nekrofob, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Tytan, walka z bossem

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze