Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Filmy o superbohaterach nigdy się nie znudzą - uważa szef Marvela

Moda na filmy komiskowe przetrwa.

Kevin Feige - szef Marvel Studios - udzielił głośnego wywiadu, w którym stwierdził, że filmy o superbohaterach prawdopodobnie jeszcze długo nie znudzą się szerszej publiczności. Producent tłumaczy, że wytwórnia ma jeszcze mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia.

- Pracuję w Marvel Studios od ponad 22 lat, a większość z nas pracuje tu już blisko dekadę lub dłużej - powiedział Feige w słuchowisku The Movie Business Podcast. - Mniej więcej w drugim roku mojej pracy ludzie zaczęli pytać: „Ile to jeszcze potrwa? Kiedy skończy się ta chwilowa moda na filmy komiksowe?”.

- Naprawdę nie rozumiałem tego pytania. Czułem, jakby ktoś pytał, ile jeszcze ekranizacji książek można nakręcić po „Przeminęło z wiatrem”. Myślicie, że publiczność znudzi się filmami opartymi na książkach? Nikt nigdy nie zada takiego pytania, bo większość ludzi ma świadomość, że książka może opowiedzieć dowolną historię. Wszystko zależy więc od tego, jaką chcesz zekranizować. Osoby, które nie czytają komiksów, nie rozumieją, że z komiksami jest dokładnie tak samo - zauważył producent.

„Ant-Man i Osa: Kwantomania” przedstawi nowych potężnych antagonistów takich jak Kang ZdobywcaZobacz na YouTube

- Mamy 80 lat ciekawych, emocjonujących i przełomowych historii, które zostały opowiedziane na kartach komiksów Marvela. To wielki przywilej, że możemy je adaptować. Możemy tłumaczyć je na rozmaite gatunki i kręcić takie filmy, jakie tylko chcemy. Tworzymy najprzeróżniejsze produkcje, które łączą tylko dwie rzeczy: logo Marvel Studios i pomysł zaczerpnięty z naszej wydawniczej historii - stwierdził Feige.

Marvel niedługo wyda kolejne widowiska osadzone w uniwersum MCU. Już 17 lutego pojawi się na dużym ekranie „Ant-Man i Osa: Kwantomania”. Natomiast 5 maja zadebiutuje długo wyczekiwany film „Strażnicy Galaktyki vol. 3”.

Read this next