Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film „Warcraft” przełożony na 2016 rok

Twórcy nie chcą konkurować ze Star Wars.

Premiera filmu „Warcraft”, bazującego na popularnych licencjach studia Blizzard, została przełożona na marzec 2016 roku - poinformowano na Twitterze z oficjalnego konta World of Warcraft.

Pierwotnie planowano wydanie produkcji 18 grudnia 2015 roku, ale w tym samym okresie do kin trafi nowa odsłona serii „Gwiezdne wojny” od JJ Abramsa, a Blizzard nie chciał zapewne konkurować z tak silną marka, stąd decyzja o zmianie daty na 11 marca 2016 roku.

Fabuła opowie o ludziach i orkach, a klimatem nawiąże do pierwszej gry z serii Warcraft. Nie podano wielu szczegółów, ale Chris Metzen z Blizzarda poinformował, że w filmie zobaczymy Anduina Lothara i Durotana. Ten pierwszy był w grze przywódcą Sojuszu i walczył z inwazją orków. Durotan to pierwszy wódz klanu Frostwolf. Otrzymamy swego rodzaju prequel, rozgrywający się przed grami.

Reżyserią zajmuje się Duncan Jones, odpowiedzialny wcześniej za „Moon” i „Kod nieśmiertelności”. Twórcy przyznał na ostatnim BlizzConie, że jest weteranem serii, a film przedstawi wydarzenia z perspektywy ludzi i orków. „Chodzi o obie strony konfliktu” - mówił. „Będzie czerwono i niebiesko.”

Dalaran w wizji twórców filmu
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze