Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 21 - zmiana języka komentarza na PC, dialogi po angielsku

Z polskimi napisami.

Witaj na stronie, na której wytłumaczymy ci, jak zmienić język dialogów i komentarza w FIFA 21, przy zachowaniu polskich napisów. Będziesz mógł zdecydować się na język angielski lub dowolny inny.

Jeżeli tutaj trafiłeś, to prawdopodobnie wiesz już, że komentarza i dialogów nie da się zmienić z poziomu menu gry. Można to jednak łatwo zrobić na platformie Origin.


FIFA 21 - komentarz i dialogi w języku angielskim

Aby zmienić język w FIFA 21 na angielski, wejdź do swojej biblioteki gier na Origin, kliknij prawym przyciskiem myszy na FIFA 21 i wybierz Właściwości gry (1).

W nowym oknie przejdź do zakładki Zaawansowane opcje uruchamiania (2), i w sekcji Język w grze rozwiń menu i wybierz English US (Angielski, USA).

Kliknij Zapisz i wyjdź z powrotem do biblioteki. Zauważysz, że program pobiera aktualizację FIFA 21. To właśnie angielski pakiet językowy, więc poczekaj, aż się zainstaluje.

Po tym procesie możesz już grać z angielskimi głosami, jednak od teraz za każdym razem, gdy włączasz FIFA 21, w menu wyboru języka jako pierwszy pojawi się angielski. Przejdź po prostu kilka pozycji w prawo, by znaleźć polską flagę, i potwierdź wybór. Dzięki temu zachowasz polskie napisy.

Aby wrócić do polskich dialogów i komentarza, wróć do menu wyboru języka w Originie i z rozwijanego menu wybierz Polski.


Co daje język angielski w FIFA 21

Dzięki językowi angielskiemu, komentarz w grze zyskuje nieco głębi i oryginalności. Komentatorzy ocenią przykładowo sytuację zespołu w sezonie czy zwrócą uwagę na urodziny piłkarza. Takich przypadków jest znacznie więcej, bo dla oryginalnego komentarza nagrano po prostu większą liczbę kwestii, nieobecnych w polskiej wersji.

W fabularnym trybie Volta postacie mówiące po angielsku wyglądają też naturalniej, bo ruch ust współgra z wypowiadanymi kwestiami.

Oczywiście wszystko sprowadza się do osobistej opinii. Być może podoba ci się polski dubbing oraz komentarz Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego. W takim przypadku zmiana języka na angielski nie ma większego sensu.

Następnie: FIFA 21 - wszystkie cieszynki po golu, celebracje

Spis treści: FIFA 21 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 21 - najlepsze triki i zwody, jak ominąć rywala

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze