Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 21 - najlepsze ustawienia kamery, jak zmienić

Wysokość, zoom i inne opcje.

Witaj na stronie, na której podpowiemy ci, jak ustawić kamerę w FIFA 21, aby jak najbardziej zwiększyć komfort rozgrywki i świadomość sytuacyjną na boisku.

Na początku przyjrzyjmy się, gdzie znajdują się ustawienia kamery i jak się do nich dostać. Aby dostosować kamerę, w głównym menu wybierz zakładkę Konfiguracja, potem wejdź w kafelek Ustawienia, a następnie Ustawienia gry (1). Możesz tu też wejść z menu pauzy w meczu.

Gdy przejdziesz do nowego okna, naciśnij RT/R2, aby wyświetlić zakładkę Kamera (2):


Najlepsza kamera w FIFA 21

Najprzydatniejsza kamera w grze to Telewizyjna 3. Ten typ jest najczęściej używany przez profesjonalnych graczy, a także lubiany przez innych miłośników serii. Sprawdza się w każdym trybie: zarówno szybkim meczu, karierze, jak i FUT.

Aby zyskać przewagę w grze, rozważ też przestawienie suwaka wysokości niemal maksymalnie w prawo (nawet 19 lub 20, względnie 17), a Zoom na lewo, do ok. 2 - aby to zrobić, musisz przestawić Ustawienia kamery na Własne (3).

Pozwoli ci to mieć doskonały ogląd sytuacji na boisku, co umożliwi chociażby wykonywanie długich, sprytnych podań do kolegów z drużyny wysuwających się na pozycję.

Kamera Telewizyjna 3

Alternatywą dla kamery Telewizyjnej 3 jest Kooperacyjna, która również zapewnia dobry pogląd na sytuację na murawie, jednak jest to rzadziej używany przez graczy wariant.

Początkowo możesz czuć pewien dyskomfort podczas korzystania z nowego rodzaju kamery, jeśli do tej pory grałeś na ustawieniach domyślnych. Warto jednak spróbować się przyzwyczaić, bo mimo że początkowo wydaje się zawieszona zbyt wysoko, pomaga w konstruowaniu sprytnych akcji.

Następnie: FIFA 21 FUT (Ultimate Team) - idealne zgranie

Spis treści: FIFA 21 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 21 - najlepsza formacja, taktyka, wytyczne

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze