Skip to main content

Far Cry 3: Blood Dragon dostanie nową kolekcjonerkę, ponad dekadę po premierze

Ale nie od Ubisoftu.

Far Cry 3: Blood Dragon to jedna z bardziej interesujących odsłon zasłużonej serii, stawiająca na klimat filmów akcji z lat 80. Teraz firma Limited Run szykuje specjalne wydanie kolekcjonerskie, zgodne z takimi właśnie założeniami.

Pakiet za nieco ponad 500 złotych trafi do przedsprzedaży w piątek, 19 kwietnia. Preordery potrwają miesiąc, do 19 maja. Termin wysyłki jest jeszcze bardziej odległy ponieważ mowa o... lutym przyszłego roku. Można zakładać, że twórcy nic jeszcze nie wyprodukowali i chcą najpierw dowiedzieć się, jakie dokładnie będzie zainteresowanie.

Jak na kolekcjonerkę przystało, mamy jeden główny gadżet, którym w tym przypadku jest baza Omega Force. Całość wewnątrz kryje dwupiętrową konstrukcję, w której pobawimy się dwiema figurkami dołączanymi do zestawu. Jest pułkownik Ike Sloan oraz sierżant Rex Colt. Wszystko właśnie w klimatach kreskówek z lat 80.

Nawet fajne

Do tego pakiet pozostałych gadżetów:

  • Klucz upoważniający do pobrania Far Cry 3: Blood Dragon na Steamie
  • „Kaseta USB” ze ścieżką dźwiękową od Power Glove
  • Prawdziwa kaseta VHS z trailerami i materiałami promocyjnymi
  • Dwustronny plakat
  • Instrukcja

Problemem może być znalezienie urządzenie zdolnego do uruchomienia kasety VHS, ale liczy się klimat lat 80.

W ramach krótkiego przypomnienia, Blood Dragon to samodzielny dodatek do wydanego w 2012 roku Far Cry 3. Produkcja jest swego rodzaju parodią filmów science-fiction i jednocześnie jedną z cieplej wspominanych odsłon serii.

Projekt doczekał się nawet własnego serialu. „Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix” zadebiutowało na Netfliksie jesienią zeszłego roku i (według agregatora Rotten Tomatoes) spodobało się zarówno krytykom, jak i widzom.

Read this next