Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 i odświeżony Skyrim bez wsparcia dla modów na PS4

Nie ma zgody Sony.

Mody do Fallout 4 i Skyrim Special Edition nie będą dostępne na PlayStation 4. Bethesda poinformowała dziś na oficjalnym blogu, że Sony nie zgadza się na wprowadzenie wsparcia dla modyfikacji.

„Po miesiącach negocjacji z firmą Sony, musimy z przykrością powiedzieć, że choć od dawna byliśmy gotowi zaoferować wsparcie dla modów na PS4, Sony poinformowało nas, że nie zaakceptują fanowskich modyfikacji w takiej formie, w jakiej powinny działać: pozwalając użytkownikom robić co tylko zechcą z Fallout 4 czy Skyrim Special Edition”.

„Podobnie jak wy, jesteśmy rozczarowani decyzją Sony, biorąc pod uwagę mnóstwo czasu i wysiłków włożonych przez nas w ten projekt, a także ze względu na to, jak długo fani czekali na wsparcie dla modów”.

Dużą popularnością cieszą się mody dodające nowe pancerze dla bohatera

Bethesda ma nadzieję na „znalezienie innych sposobów” na wprowadzenie modyfikacji na PlayStation 4, ale firma nadal musi liczyć się ze zdaniem Sony.

Fallout 4 jest już dostępne od listopada ubiegłego roku, oferuje wsparcie dla modów na konsoli Xbox One. Skyrim Special Edition - z odświeżoną oprawą graficzną - trafi do sklepów 28 października.

Choć nie zostało to potwierdzone, można się domyślać, że brak wsparcia dla modyfikacji na PS4 dotyczy nie tylko gier Bethesdy. Modów nie otrzymają więc zapewne nabywcy Farming Simulator 17 w wersji na sprzęt Sony.

Komentarze