Skip to main content

Fallout 2 jako strzelanka 3D. Polski projekt doceniła nawet Bethesda

Pobierz demo i spójrz na Arroyo ze świeżej perspektywy.

Fan odtwarza Fallout 2 w formie trójwymiarowej strzelanki z widokiem z oczu bohatera. Może to być szansa dla graczy, którzy chcieliby zagrać w klasyczne RPG, ale odrzuca ich turowa mechanika.

Karkołomnego wyzwania przeniesienia jednego z najlepszych postapokaliptycznych RPG wszech czasów w środowisko 3D podjął się Polak - Jonasz Osmenda. Co więcej, prace nad projektem postępują w dobrym tempie i można już nawet zagrać we wczesną wersję demonstracyjną, którą znajdziecie na tej stronie.

W wersji demo można odwiedzić kilka znanych lokacji, w tym Klamath i Arroyo, ale to dopiero początek, a kolejne aktualizacje są w drodze. Na razie można rzucić okiem, jak Fallout 2 sprawdza się w widoku FPP oraz jak prezentuje się system walki. W przygotowaniu jest też między innymi system ekwipunku. Warto wspomnieć, że Bethesda zdaje się nie mieć nic przeciwko i nawet udostępniła informacje o projekcie na swoim profilu.

Fallout 2 w takim ujęciu przypomina nieco wczesne odsłony Dooma, co tylko dodaje całokształtowi uroku. Trzon rozgrywki pozostaje jednak niezachwiany - otrzymujemy możliwość dostosowania postaci, a system VATS pozostaje na swoim miejscu i można używać go w walce, choć działa nieco inaczej, niż w trójwymiarowych Falloutach od Bethesdy. Można też prowadzić walkę w całości w czasie rzeczywistym niczym w typowej strzelance 3D.

Trzeba przyznać, że projekt prezentuje się naprawdę ciekawie i uderza w kilka nostalgicznych nut, które bliskie powinny być sercom starszych graczy pamietających zarówno oryginalnego Fallouta 2, jak i gry pokroju Heretic czy Hexen. Twórca fanowskiego remaku prowadzi kanał na YouTube, na którym dzieli się postępami prac. Możecie też wesprzeć go za pośrednictwem serwisów Patronite oraz Patreon.

Zobacz także