Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trzy klasyczne Fallouty za darmo na Epic Games Store

Jedne z najlepszych cRPG wszechczasów.

W Epic Games Store można odebrać trzy klasyczne odsłony serii Fallout. Jest to część świątecznej promocji, która jest ograniczona czasowo.

Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel można odebrać w Epic Games Store za darmo do 23 grudnia, ale trzeba tego dokonać przed godziną 17:00 - później tytuły zostaną zastąpione kolejną produkcją. Wszystkie trzy pozycje są niemal obowiązkowe dla fanów klasycznych cRPG i jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać korzeni postapokaliptycznego świata, to jest to doskonała okazja, by nadrobić zaległości.

Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game pierwotnie ukazało się w 1997 roku. Gra oferuje turowy system walki oparty na systemie S.P.E.C.I.A.L., który daje sporą swobodę w kreowaniu własnej postaci, a statystyki oraz wybrane profity mają ogromny wpływ na przebieg wydarzeń, dostępne rozwiązania zadań oraz sposoby prowadzenia konwersacji. Zadaniem gracza jest odnalezienie hydroprocesora, ale należy dokonać tego w zaledwie 150 dni.

Fallout 2 ukazał się zaledwie rok po premierze pierwowzoru i uważany jest za jedną z najlepszych gier RPG w historii elektroniczne rozrywki. Gra charakteryzuje się nieco lżejszym tonem od poprzedniczki oraz mnóstwem żartobliwych odniesień do popkultury - podczas przemierzania pustkowi można natrafić choćby na budkę telefoniczną z „Doktora Who”, czy parodię słynnej sceny z mostem z filmu „Monty Python i Święty Graal”. Pod względem rozgrywki Fallout 2 nie różni się zbytnio od poprzedniej części.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel to spin-off serii skupiony na słynnym Bractwie Stali. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym Chicago, gdzie wspomniana organizacja ma swoją siedzibę, a gracz usiłuje wkupić się w jej łaski. W tej odsłonie większy nacisk położono na walkę oraz umożliwiono rozgrywkę w czasie rzeczywistym (choć dostępny jest też tryb turowy). Poza kampanią fabularną można też zagrać w kilka osób przez sieć LAN lub internet.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze