Skip to main content

F1 24 - zadania specjalistów: na czym polegają, czy warto je robić

Wykonywać czy ignorować wyzwania.

W czasie zabawy w karierze dla pojedynczego gracza w grze F1 24, nasz kierowca może otrzymywać specjalne zadania od specjalistów z różnych działów swojego zespołu. Są to całkowicie opcjonalne wyzwania, jednak na tej stronie wyjaśniamy, czy warto je wykonywać.

Odpowiedź brzmi: tak, jak najbardziej! Wyzwań specjalistów nigdy nie należy ignorować. Chociaż konieczność brania pod uwagę dodatkowych misji w czasie i tak trudnego wyścigu może być irytująca, to nagrody otrzymywane za zaliczenie zadania są warte zachodu. Najczęściej są to bonusy do opracowywania nowych części, które są kluczowe do zwiększania osiągów bolidu i pozostania w stawce.

Wyzwania specjalistów mogą być bardzo różne, na przykład osiągnięcie określonej prędkości podczas przejazdu lub utrzymywanie temperatury silnika poniżej danej wartości czy przejechanie wyścigu bez korzystania z powtórki. Na szczęście większość wyzwań możemy też wykonać podczas sesji treningowych, na których panuje znacznie większa swoboda, niż podczas właściwego wyścigu, a dodatkowo możemy zdecydować się na wyjazd, gdy na torze jest mało zawodników.

Co więcej, każdy specjalista daje nam zawsze do wyboru dwa różne wyzwania, które możemy zmienić w dowolnym momencie przed startem wyścigu. Dzięki temu mamy pewną swobodę w wyborze misji, która będzie dla nas łatwiejsza do wykonania, zajmie nam mniej czasu lub zaliczymy ją „przy okazji” np. sesji treningowych.

Następnie: F1 24 - Strefa kibica: co to jest

Spis treści: F1 24 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 24 - rodzaje trybów kariery, różnice

Zobacz także