Skip to main content

F1 24 - rodzaje trybów kariery, różnice

Który tryb wybrać.

Gra F1 24 posiada kilka różnych trybów rozgrywki, w tym Karierę dla pojedynczego gracza. Co ciekawe jednak nawet podstawowa kariera zawiera w sobie kilka różnych modułów, które można ogrywać równocześnie. Na tej stronie wyjaśniamy, czym różnią się rodzaje kariery w grze.


Na tej stronie:


Kariera kierowcy

Kariera kierowcy to podstawowy tryb kariery dla pojedynczego gracza. Możemy wybrać jednego z rzeczywistych zawodników lub stworzyć własnego awatara, a następnie rozegrać pełny sezon mistrzostw świata F1 w barwach zespołu, z których podpiszemy kontrakt.

W czasie sezonu będziemy oceniani za naszą formę na torze poprzez system oceny kierowcy, a zdobyte za wygrywanie wyścigów i wykonywanie zadań fundusze przeznaczymy na opracowanie nowych części, poprawiających osiągi bolidu.


Kariera w trybie „mój zespół”

Ten moduł jest bardzo podobny do poprzedniego, jednak dochodzi do tego także aspekt zarządzania. Jako menedżer utworzonego zespołu zadecydujemy o tym, kto będzie dostawcą części naszego bolidu, będziemy także udzielać wywiadów, negocjować kontrakty z kierowcami oraz umowy sponsorskie.

Tryb ten pozwala też na wystawienie do wyścigu kierowców sterowanych przez sztuczną inteligencję i jedynie obserwację sytuacji z alei serwisowej lub osobiste wejście za kierownicę i walkę o miejsca na podium.


Kariera dwuosobowa

Jak można się domyślić, jest to standardowy tryb kariery, jednak możliwy do rozgrywania z innym graczem. Uczestnicy zabawy mogą zdecydować na partnerstwo i grę w kooperacji lub stanowić dla siebie bezpośrednią konkurencję. Electronic Arts reklamuje ten moduł jako najbardziej nieprzewidywalny i emocjonujący.


Kariera wyzwań

Nowość w odsłonie F1 24. Jest to moduł łączący zabawę dla pojedynczego gracza z rywalizacją wieloosobową. W tym trybie gracze z całego świata grają tym samym predefiniowanym zawodnikiem i zespołem, a następnie uczestniczą w takich samych wyścigach single-player z identycznymi zasadami.

Za przechodzenie zawodów otrzymujemy punkty, które następnie są porównywalne z wynikami innych graczy przez internet. Ta kariera jest nieco krótsza od standardowej wersji, a przygotowane przez deweloperów scenariusze zmieniają się kilka razy do roku, zapewniając ciągłą zabawę.

Następnie: F1 24 - zadania specjalistów: na czym polegają, czy warto je robić

Spis treści: F1 24 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 24 - czy jest polska wersja językowa

Zobacz także