Skip to main content

F1 24 - skąd wziąć części i zespół lepszej jakości

Materiały do ulepszania bolidu.

Grając w trybie F1 World w grze F1 24 regularnie będziemy zdobywać nowe części do ulepszania naszego bolidu i wydajniejszych pracowników drużyny. Lepsze elementy nie tylko poprawią jego parametry, ale też zapewnią nam przydatne premie. Na tej stronie wyjaśniamy, skąd wziąć lepsze części i zespół.

Części i członków zespołu w trybie F1 World możemy zdobywać na kilka sposobów. Przede wszystkim dostaniemy nowe elementy jako nagrodę za kończenie kolejnych zawodów i wykonywanie przygotowanych przez twórców wyzwań. Za praktycznie każdy ukończony wyścig oraz serię wyścigów otrzymamy nagrodę rzeczową, którą potem możemy zamontować w naszym pojeździe.

Warto jednak zwrócić uwagę, że rzadsze części i członkowie zespołu nie tylko poprawiają jeszcze bardziej nasz poziom techniczny bolidu, ale też zapewniają przydatne bonusy, takie jak wyższa efektywność systemu DSR czy lepsza przyczepność na torach w konkretnych regionie świata. Rzadsze elementy także możemy wygrać podczas wyścigów, ale możemy je także stworzyć w menu craftingu.

Po ukończeniu zadania Odblokuj inżynierię będziemy mogli przejść do menu wytwarzania części w naszym Garażu. Tutaj możemy wykorzystać zasoby zdobyte podczas wyścigów i wykonywania wyzwań, aby wytworzyć części bolidu o wyższej rzadkości, nawet do poziomu części legendarnych.

Podobnie sytuacja ma miejsce z członkami zespołu, których także możemy „craftować”, wybierając opcję Tworzenia kontraktów. Pamiętajmy tylko, że zanim podpiszemy nowy kontrakt z członkiem ekipy, musi wygasnąć obecnie podpisana umowa.

Następnie: F1 24 - jak jeździć szybciej

Spis treści: F1 24 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 24 - Odblokuj inżynierię: jak wykonać zadanie

Zobacz także