Skip to main content

F1 24 - rywale, rywalizacja: na co wpływa

Starcia z innymi zawodnikami.

Podczas naszej zabawy w trybie kariery gry F1 24 po każdym weekendzie wyścigowym nasze wyniki porównywane będą z innymi zawodnikami, aż nieuchronnie pomiędzy graczem a innym kierowcą zawiąże się rywalizacja. Na tej stronie wyjaśniamy, jak działa ten system.

Początkowo, po rozpoczęciu sezonu, naszym rywalem zawsze będzie drugi kierowca zespołu, do którego dołączyliśmy. Z czasem pojawi się też rywalizacja z zawodnikami innych drużyn w ocenach kierowców oraz - jeśli pod koniec sezonu będziemy zajmować wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej - także rywalizacja z innym zawodnikiem o mistrzostwo.

Osiąganie lepszych wyników od konkurencji sprawi, że otrzymamy przydatne premie, pozwalające szybciej i częściej opracowywać nowe części naszego bolidu, poprawiające jego efektywność na torze. Przykładowo w wypadku rywalizacji z drugim kierowcą drużyny, będzie to wpływało na cotygodniowy przydział zasobów. Początkowo będziemy otrzymywali mniej zasobów, niż nasz partner, ale dzięki rywalizacji możemy to zmienić.

Status rywalizacji można sprawdzić podczas przerwy pomiędzy wyścigami, przechodząc do zakładki Dane Kierowcy i wybierając pozycje Rywale. Jeśli chcemy poznać szczegóły danej rywalizacji, możemy podświetlić wybranego przeciwnika i kliknąć przycisk wyboru.

Następnie: F1 24 - ocena kierowcy: jak podwyższyć, co ją obniża

Spis treści: F1 24 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 24 - poziom techniczny pojazdu: jak zwiększyć

Zobacz także