Skip to main content

F1 24 - ocena kierowcy: jak podwyższyć, co ją obniża

Notowania naszego zawodnika.

Podczas naszej zabawy w trybie kariery gry F1 24 po każdym weekendzie wyścigowym nasze zachowanie na torze będzie podlegało ocenie. Jest to wbrew pozorom bardzo ważny system, a na tej stronie wyjaśniamy, co wpływa na parametry naszego kierowcy.

Ocenie podlegają wszystkie nasze działania na torze - osiągane miejsce na podium, ustanawianie najlepszych czasów, liczba popełnianych błędów, czyste wyprzedzenia i tak dalej. Generalnie, jeśli będziemy prowadzić czysto i nie kończyć na odległych miejscach, to nasza ocena poszybuje w górę. Jeśli natomiast będziemy się rozbijać i powodować zagrożenie dla innych uczestników wyścigu, naturalnie ocena zostanie obniżona.

Każdy zespół chce mieć w swoich szeregach zawodnika, który potrafi się rozwinąć ponad obecną formę. Dlatego też podpisując na początku każdego sezonu kontakt z daną stajnią, musimy określić widełki oceny umiejętności, w jakich chcemy się poruszać. Osiągnięcie założonej oceny pod koniec sezonu pozwoli nam uzyskać dodatkowe premie, podczas gdy obniżenie formy poniżej dolnej granicy poskutkuje nawet zerwaniem kontraktu i wyrzuceniem z drużyny.

Następnie: F1 24 - Licencje F1 World: jak zdobyć, do czego służą

Spis treści: F1 24 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 24 - rywale, rywalizacja: na co wpływa

Zobacz także